لینک های مرتبط


















 
 
 

 
  جستجو
 
تاریخ : پنجشنبه 27 مهر 1396     |     کد : 4148

دانشجویان، آغازگران فکر ایثار و شهادت

در آیین اختتام نخستین جشنواره سراسری فضای مجازی و رسانه؛ کنگره ملی شهدای دانشجو استان آذربایجان شرقی، بر نقش اثربخش و مهم دانشجویان در دوران دفاع مقدس و همچنین دفاع از حرم اهل بیت (ع) تاکید شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، كنگره شهدای دانشجو كشور و اولین جشنواره فضای مجازی باحضور «سردار سید یحیی رحیم‌صفوی» دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا، محمدحسین امید، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور، خانواده شهید مدافع حرم والامقام محرم علیپور، خانواده شهید مدافع حرم والامقام وحید نومی گلزار، خانواده شهید مدافع حرم والامقام محسن حججی، مدیران عالی رتبه کشوری و استانی و همچنین اقشار مخلتف دانشجویان و مردم مومن و شهید پرور آذربایجان شرقی در شهر تبریز برگزار شد.
در این آیین، ضمن قدردانی از مقام شامخ شهدای دانشجوی کشور به خصوص شهدای دانشجوی آذربایجان شرقی، مطرح شد: انسان تمام جان و وجود خود را به یک جا نثار خداوند کرده و جسم فانی خود را به دریای بی کران دادار بی دار پیوند می دهد این فرهنگ شهادت طلبی درس بزرگ عاشوراست که دلاورد مردان بی باک و سردارانی چون باکری ها،تجلایی ها و چمران ها،علیپورها و حججی ها را تربیت کرده وتحویل جامعه داده است.
این قهرمانان چون عاشوراییان برای احیای حق وپاسدا ری از دین به سوی جبهه ها شتافتند و شهادت را بر ذلت و خواری رجحان دادند وبه حول عظیم شهادت نائل گشتند ،در این بین چه بسیار بودند دانشجویان شهیدی که با تحصیلات عالی از سر آگاهی و دانش برای تحقق آرمان هایشان به میداننبرد متکبران و زورگویان رفته و توانستند در دو سنگر علم و عمل سرآمد همگان باشند.
با اشاره به برگزاری این آیین، مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز ضمن گرامیداشت مقدم خانواده شهید والامقام حججی، گفت: همه ما وامدام شهدا هستیم و این امر سنگینی بار مسئولیت تمام فعالان جامعه به خصوص تلاشگران حوزه فرهنگ را سنگین می کند.
حسین آذرنیا افزود: این سازمان با توجه به نقش کلیدی تفکر ایمان و ایستادگی شهدا، فعالیتهای مختلفی را در راستای معرفی و تبیین اندیشه ایشان داشته و دهها نشریه و کتابچه تخصصی را در همین موضوع منتشر نموده است.
به گفته وی، نشریات نامه مقاومت، گرا، یادنامه، سری کتابهای یادواره شهدای تبریز، کبرتران حرم یادنامه شهدای مدافع حرم شهر تبریز و آثاری از این دست برای ماندگاری در تاریخ و اتنقال شایسته این مفاهیم به نسلهای آتی تدوین و منتشر شده اند.
آذرنیا از استمرار حضور این سازمان در حوزه دفاع مقدس سخن گفت و ابراز امیدواری نمود با این تلاشها شاهد آشنایی جوانان با فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین ماندگاری هرچه بیشتر یاد و خاطره شهدای گرانقدر سالهای جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم در سطح جامعه و شهر تبریز باشیم.
گفتنی است آیین اختتام نخستین جشنواره سراسری فضای مجازی و رسانه؛ کنگره ملی شهدای دانشجو استان آذربایجان شرقی با حضور فرماندهان ارشد سپاه، رئیس دانشگاه های جهاد و جامع علمی کاربردی تبریز و جمعی از خانواده های شهدا و همچنین خانواده شهید والی مقام محسن حججی در تبریز برگزار شد.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز
نوشته شده در   پنجشنبه 27 مهر 1396  ساعت  01:45   توسط   مدیر سایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز    تعداد بازدید  100
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :