لینک های مرتبط


 
 
 

 
  آمار سايت
مهمان : 227
اعضا عضو سایت : 4
اعضا آنلاین : 0
امروز : 376
ديروز : 1549
ماه : 0
 
  جستجو
 
تاریخ : سه شنبه 25 مهر 1396     |     کد : 4142

یکصد و یک برگ «خط سوم»

نشست ادبی خط سوم در یکصد و یکمین جلسه خود، میزبان شاعران و هنرمندان تبریزی در آیین رونمایی از ترجمه جدیدی از «نظامی گنجوی» خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، این نشست با حضور اساتید برجسته فرهنگ و ادب آذربایجان و شعرای صاحب نام برگزار می شود، شاهد نقد و بررسی اشعار و مباحث تخصصی و همچنین رونمایی از تلخیص و ترجمه خمسه نظامی به زبان ترکی و اثر آقای یوسف اعظمی خواهد بود.
در نشست اخیر خط سوم، علاوه بر رونمایی و صحبت در خصوص ویژگی های شعری نظامی گنجوی به عنوان یکی از قلل ادبی کشور و صاحب آثاری بسیار گرانسنگ از جمله منظومه خمسه، شیرین و فرهاد، لیلی و مجنون، هفت پیکر و مخزن الاسرار، به ترجمه این اثر به زبان ترکی اختصاص خواهد داشت.
همچنین تنی چند از شاعران به قرائت اشعار جدید خود پرداخته و حاضران همراه با اساتید به بررسی و تحلیل این آفریده های ادبی می پردازند.
مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز در این خصوص گفت: نشست ادبی خط سوم با عبور از یکصد جلسه مستمر و با رسیدن به روزهای بالندگی، به شدت مورد توجه اهالی فرهنگ و ادب شهر تبریز قرار گرفته است و همواره با استقبال گسترده ای از سوی مخاطبان فهیم خود مواجه می شود.
حسین آذرنیا همچنین از استمرار برگزاری این جلسات همزمان با دهمین جشنواره تابستانی تبریز ابراز خرسندی نمود و افزود: در تلاش هستیم تا حمایت های صورت گرفته از این جلسات را افزایش دهیم و زمینه رضایتمندی مخاطبان این نشست را فراهم آوریم.
نشست یکصد و یکم خط سوم مانند هر هفته روز چهارشنبه 26 مهرماه ساعت 16 در محل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز واقع در چای کنار، جنب پارک مسافر تبریز برگزار خواهد شد و حضور برای عموم علاقمندان آزاد است.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز
نوشته شده در   سه شنبه 25 مهر 1396  ساعت  14   توسط   مدیر سایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز    تعداد بازدید  64
ویرایش شده در --- ساعت ---- توسط
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :