لینک های مرتبط


 
 
 

 
  جستجو
 
تاریخ : سه شنبه 25 مهر 1396     |     کد : 4142

یکصد و یک برگ «خط سوم»

نشست ادبی خط سوم در یکصد و یکمین جلسه خود، میزبان شاعران و هنرمندان تبریزی در آیین رونمایی از ترجمه جدیدی از «نظامی گنجوی» خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، این نشست با حضور اساتید برجسته فرهنگ و ادب آذربایجان و شعرای صاحب نام برگزار می شود، شاهد نقد و بررسی اشعار و مباحث تخصصی و همچنین رونمایی از تلخیص و ترجمه خمسه نظامی به زبان ترکی و اثر آقای یوسف اعظمی خواهد بود.
در نشست اخیر خط سوم، علاوه بر رونمایی و صحبت در خصوص ویژگی های شعری نظامی گنجوی به عنوان یکی از قلل ادبی کشور و صاحب آثاری بسیار گرانسنگ از جمله منظومه خمسه، شیرین و فرهاد، لیلی و مجنون، هفت پیکر و مخزن الاسرار، به ترجمه این اثر به زبان ترکی اختصاص خواهد داشت.
همچنین تنی چند از شاعران به قرائت اشعار جدید خود پرداخته و حاضران همراه با اساتید به بررسی و تحلیل این آفریده های ادبی می پردازند.
مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز در این خصوص گفت: نشست ادبی خط سوم با عبور از یکصد جلسه مستمر و با رسیدن به روزهای بالندگی، به شدت مورد توجه اهالی فرهنگ و ادب شهر تبریز قرار گرفته است و همواره با استقبال گسترده ای از سوی مخاطبان فهیم خود مواجه می شود.
حسین آذرنیا همچنین از استمرار برگزاری این جلسات همزمان با دهمین جشنواره تابستانی تبریز ابراز خرسندی نمود و افزود: در تلاش هستیم تا حمایت های صورت گرفته از این جلسات را افزایش دهیم و زمینه رضایتمندی مخاطبان این نشست را فراهم آوریم.
نشست یکصد و یکم خط سوم مانند هر هفته روز چهارشنبه 26 مهرماه ساعت 16 در محل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز واقع در چای کنار، جنب پارک مسافر تبریز برگزار خواهد شد و حضور برای عموم علاقمندان آزاد است.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز
نوشته شده در   سه شنبه 25 مهر 1396  ساعت  02:19   توسط   مدیر سایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز    تعداد بازدید  98
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :