لینک های مرتبط


 
 
 

 
  جستجو
 
تاریخ : سه شنبه 25 مهر 1396     |     کد : 4139

فیروزه، نماد توسعه فرهنگ و هنر تبریز

در آستانه ورود به سال 2018 و میزبانی شهر تبریز از مهمانان کشورهای اسلامی، تمرکز بر نمادهای فرهنگی شهر به عنوان معرف صادق و راستین تبریز مورد تاکید قرار گرفت.
به گزارش سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، حسین آذرنیا با اشاره به نزدیک شدن به آغاز سال 2018 که در آن شهر تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری جهان اسلام معرفی شده است، افزود: در این سال برنامه های فرهنگی مختلفی برای نمایاندن جنبه های متنوع شهر تبریز در نظر گرفته شده و یکی از مهمترین این برنامه ها، برگزاری جشنواره عکس فیروزه به شکلی گسترده تر و با اثربخشی بیشتر است.
مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز در این خصوص گفت: اعتماد هنرمندان عکاس سراسر کشور، پیشتوانه ای ارزشمند برای جشنواره فیروزه و دیگر تلاشهای فرهنگی صورت گرفته در شهر تبریز است و به پشتوانه این اعتماد دور جدیدی از جشنواره را برگزار خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه بخشی از تلاش فیروزه نشان دادن زیبایی‌های سیمای شهر، زندگی مردم شهر، بازار تاریخی تبریز، قالی تبریز و دیگر ویژگیهای شهر تبریز است، افزود: با توسعه بخشهای مختلف جشنواره زمینه شرکت علاقه مندان هنر عکاسی با دوربین های آماتور یا موبایل هم در قسمت مشخص از جشنواره فراهم شده است.
به گفته آذرنیا عنوان فیروزه به عنوان یک برند برای تبریز شناخته شده و اسم آن با تبریز عجین شده، به همین جهت جمع پرتعدادی از هنرمندان همه ساله پیگیر زمان و چگونگی برگزاری این رخداد فرهنگی هستند.
وی با بیان اینکه برای استمرار عنوان فیروزه برای تبریز برنامه های متفاوت و متنوعی در نظر گرفته شده، گفت: استمرار حضور برخی هنرمندان عکاس در تمام ادوار و اضافه شدن مکرر هنرمندان جوان دیگر به این رخداد فرهنگی نشانه اهمیت و اثرگذاری جشنواره و سطح بالای آن به عنوان اسکار عکاسی کشور است.
مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز اظهار کرد: گرفتن عکس‌ها در وهله اول، عادی به نظر می رسد ولی پس از گذشت چندین سال، عکس های فیروزه به عنوان گنجینه ای معنوی برای شهرداری تبریز و خود تبریز باقی مانده اند و به زمینه ای برای معرفی ویژگی های شهر تبریز تبدیل شده اند.
آذرنیا افزود: از مجموع عکسهای تهیه شده برای جشنواره، صدها و شاید هزاران عکس نیز توسط عکاسان در آرشیو شخصی نگه داشته می شوند و تنها سه چهار مورد برای داوری به جشنواره ارسال می شود همین مساله موجب شکل گیری آرشیوی ارزشمند از تصاویر تبریز در کل کشور است.
گفتنی است هشتمین جشنواره عکس فیروزه، همزمان با سال 2018 فعالیت خود را برای ثبت هزاران فریم تصویر از جنبه های مختلف شهر تبریز آغار خواهد نمود.مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز
نوشته شده در   سه شنبه 25 مهر 1396  ساعت  11:27   توسط   مدیر سایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز    تعداد بازدید  98
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :