لینک های مرتبط


 
 
 

 
  آمار سايت
مهمان : 303
اعضا عضو سایت : 4
اعضا آنلاین : 0
امروز : 160
ديروز : 1676
ماه : 0
 
  جستجو
 
تاریخ : چهارشنبه 20 ارديبهشت 1396     |     کد : 3843

کتاب "خط سوم" به خط سوم رسید

کتاب شعر خط سوم که در برگیرنده مجموعه اشعار شاعران نشست شب شعر بود در خط سوم رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، این کتاب با مقدمه و گزینش "مرتضی طوسی" و اشعار ترکی و فارسی 30 شاعر جوان تبریزی تهیه و توسط نشرشانی تهران چاپ شده و در نمایشگاه کتاب تهران رونمایی شده است.
این کتاب، مجموعه ی اول خط سوم با محوریت اشعار کلاسیک شاعران حاضر در نشست ادبی خط سوم محسوب می شود که اکثرا طیف شاعران جوان این نشست را تشکیل می دهند.
این کتاب شامل دو بخش است که در بخش نخست، اشعار ترکی و در بخش دوم نیز اشعار فارسی شاعران نشست ادبی خط سوم گردآوری شده است.
کتاب اشعار خط سوم در روز دوم نمایشگاه کتاب تهران رونمایی شده و با استقبال علاقمندان به شعر و ادبیات مواجه شده است.
پس از معرفی این کتاب در بخش دیگر این نشست طبق روال همیشه شاعران جوان و پیشکسوت به شعر خوانی پرداخته و بررسی ابعاد شعر مدرن، استفاده از زبان معیار ترکی در اشعار، بررسی تکنیک ها و اسلوب شعر ترکی در اشعار از موضوعاتی بود که شاعران در خصوص آن به گفتگو نشستند.
مختاری شعر ترکی، فرمان زاده شعر سپید عاشقانه فارسی ، لطفی شعر اجتماعی که برگرفته از داستان زنی از کمپین ترک اعتیاد، محمد موسی نژاد شعر اجتماعی فارسی خوانده و کارشناسان ادبی به نقد و بررسی آنها پرداختند.
سید قاسم ناظمی نخستین مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز مهمان این جلسه از خط سوم بود و در این جلسه ابراز امیدواری کرد که هنر بازگشای مشکلات جامعه انسانی باشد و به این مقوله بیش از پیش مورد توجه مدیران قرار گیرد.
سید قاسم ناظمی در این محفل صمیمی خود را از جامعه فرهنگی و شاعران دانست و در ادامه به خوانش یکی از اشعار خود پرداخت.
گفتنی است؛ نشست ادبی خط سوم عنوان جلساتی است که روزهای چهارشنبه هر هفته با حضور اساتید و نیز شعرای جوان تبریزی در محل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برگزار می شود.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز
نوشته شده در   چهارشنبه 20 ارديبهشت 1396  ساعت  20   توسط   مدیر سایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز    تعداد بازدید  260
ویرایش شده در --- ساعت ---- توسط
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :