لینک های مرتبط


 
 
 

 
  آمار سايت
مهمان : 65
اعضا عضو سایت : 4
اعضا آنلاین : 0
امروز : 487
ديروز : 1549
ماه : 0
 
  جستجو
 
تاریخ : سه شنبه 29 فروردين 1396     |     کد : 3799

با یاد و خاطره استاد فقید عاشیق رسول قربانی؛

تبریز میزبان سومین جشنواره موسیقی عاشیقلار

سومين جشنواره عاشيقلار در بهار 96 و با گرامیداشت یاد و خاطره استاد فقید عاشیق رسول قربانی برگزار می شود.

سومين جشنواره عاشيقلار در بهار 96 و با گرامیداشت یاد و خاطره استاد فقید عاشیق رسول قربانی برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، این جشنواره با دعوت از هنرمندان تلاشگر عرصه موسیقی عاشیقی، در اردیبهشت ماه سالجاری برگزار می شود.
حسین آذرنيا در این خصوص گفت: با عنایت به تجربه موفق این سازمان در برگزاری دوره اول و دوم جشنواره موسیقی عاشیقی و با پیگیری هنرمندان این عرصه، برگزاری سومین دوره این جشنواره برنامه ریزی شده و در اردیبهشت ماه شاهد برگزاری مرحله نهایی آن خواهیم بود.
مديرعامل سازمان فرهنگي هنري شهرداري تبريز گفت: انتظار مي رود آثار ماندگاري در اين جشنواره براي فرهنگ و هنر شهر خلق شود و یاد و خاطره استاد فقید موسیقی عاشیقی، عاشیق رسول قربانی در این جشنواره گرامی داشته می شود.
وی افزود: برگزاري اين جشنواره زمينه ساز خلق آثار ماندگاری در این عرصه است و در تلاش هستيم تا تمام ضوابط و ويژگي هاي برگزاري يك جشنواره موفق و عالي در اين دوره رعايت شود.
مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز در خاتمه گفت: اميدواريم مانند دو دوره قبلي اين جشنواره با استقبال عاشيق‌هاي تبريز و شهرهاي همجوار مواجه شده و در نهايت مجموعه اي ارزشمند از تلاش هنرمندان حوزه موسيقي عاشيقي تدوين و ماندگار شود.
گفتني است دو دوره قبلي جشنواره عاشيقلار دئيشمه سي با محوريت موضوعي معرفي آثار عاشيق عباس توفارقانلي و عاشيق خسته قاسيم تيكمه داشلي و با حضور گسترده هنرمندان موسيقي عاشيقي برگزار شده بود.
این جشنواره توسط انجمن موسیقی آذربایجان شرقی، همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و مشارکت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برگزار می شود.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز
نوشته شده در   سه شنبه 29 فروردين 1396  ساعت  11   توسط   مدیر سایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز    تعداد بازدید  226
ویرایش شده در --- ساعت ---- توسط
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :