لینک های مرتبط


 
 
 

 
 
مهمان : 4
اعضا عضو سایت : 3
اعضا آنلاین : 0
امروز : 71
ديروز : 289
ماه : 5023
 
  جستجو
 
تاریخ : دوشنبه 7 فروردين 1396     |     کد : 3790

هنرهای نمایشی، جریانی برای انتقال فرهنگ هستند

همزمان با روز جهانی تئاتر و هنرهای نمایشی، بر نقش این هنرها در انواع و اقسام مختلف برای انتقال مفاهیم فرهنگی تاکید شد.

همزمان با روز جهانی تئاتر و هنرهای نمایشی، بر نقش این هنرها در انواع و اقسام مختلف برای انتقال مفاهیم فرهنگی تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، حسین آذرنیا با تبریک فرارسیدن روز جهانی تئاتر به تمام فعالان عرصه هنرهای نمایشی استان و شهر تبریز، نقش این هنرمندان در انتقال مفاهیم فرهنگی و شهروندی را مورد تاکید قرار داد.
وی گفت: بی شک رمز ماندگاری و اثرگذاری تئاتر به قابلیت این هنر در ابداع انواع گوناگون ابتکارهای صحنه ای و بیان تازه مفاهیم وابسته است.
مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، بازتاب و نمایاندن دگرگونی های عصر خویش و بیان افکار و آلام انسانی خدمت مهم و ارزنده هنر نمایش به جامعه انسانی را از مهمترین ویژگیهای هنرهای نمایشی معرفی نمود و افزود: این هنر دستمایه ای برای بیان بهتر با زبانی اثرگذار در میان انسان ها بوده و با وجود تاریخچه درخشان و سابقه قابل اعتنا می تواند زمینه ساز تحولات اساسی در اقشار مختلف و بهبود کیفیت زندگی به ویژه در شهرها باشد.
به گفته آذرنیا، تئاتر همواره هنری همگرا و سازگار بوده و توانسته در برهه های مختلف زبان موثری برای بیان تفکر و آلان انسانها باشد.
مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، ضمن تبریک به اهالی هنرهای نمایشی شهر تبریز،  روز جهانی تئاتر را روزی برای قدردانی از هنر ارزشمندی معرفی نمود که زبان ماندگار بشر در انتقال مفاهیم و ارزشها است.
سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز به عنوان یکی از خادمان هنر تئاتر کشور با عنایت به ارزشهای والای این عرصه تمام توان خود را برای اعتلای هنر نمایش و حمایت از هنرمندان نمایش به کار بسته است و با توجه ویژه به تولیدات تئاتر در حوزه آموزشهای شهروندی، بر نقش هنر نمایش در انتقال مفاهیم اخلاقی و آموزشی به شهروندان و در نتیجه ساختن جامعه ای سالم و به هنجار و ارزش مدار تاکید می نماید.
گفتنی است سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز به عنوان بازوی اجرایی اقدامات فرهنگی خانواده بزرگ شهرداری تبریز، در بیشتر برنامه ها و جشنواره های خود از حضور هنرمندان نمایشی بهره می برد و جشنواره نمایشهای فضای باز تبریزیم را هم به شکل مستقل در حوزه مسائل شهری برگزار می نماید.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز
نوشته شده در   دوشنبه 7 فروردين 1396  ساعت  12:47   توسط   مدیر سایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز    تعداد بازدید  242
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :