لینک های مرتبط


 
 
 

 
  آمار سايت
مهمان : 273
اعضا عضو سایت : 4
اعضا آنلاین : 0
امروز : 434
ديروز : 1549
ماه : 0
 
  جستجو
 
تاریخ : پنجشنبه 3 فروردين 1396     |     کد : 3783

پنج دقیقه مطالعه، سهم من از ارتقای سرانه مطالعه شهر

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز گفت: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز در پی آن است که با ترویج فرهنگ مطالعه، سرفصل برنامه های فرهنگی امسال خود را بر پایه "پنج دقیقه مطالعه، سهم من از ارتقای سرانه مطالعه شهر" استوار کند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز گفت: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز در پی آن است که با ترویج فرهنگ مطالعه، سرفصل برنامه های فرهنگی امسال خود را بر پایه "پنج دقیقه مطالعه، سهم من از ارتقای سرانه مطالعه شهر" استوار کند.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، حسین آذرنیا در گفتگو با برنامه تبریزیم که از شبکه استانی سهند پخش می شد، با تشریح برنامه های سازمان متبوع خود در سال 1396 خاطر نشان کرد: سازمان همچنان شعار بنیادین خود را " فرهنگ زیربنای توسعه" می داند و تلاش های خود در طی قریب یک دهه فعالیت مستمر در حوزه فرهنگ شهر و شهروندی را بر این روال برنامه ریزی کرده است.

وی افزود: نظر به اهمیت و جایگاه مطالعه در تعالی فرهنگ شهروندی و آگاه سازی شهروندان از این واسطه، سازمان فعالیت های خود را با تمرکز بر این موضوع برنامه ریزی نموده است.

آذرنیا افزود: برای این منظور ویژه برنامه نوروزی پیک کتاب درصدد آن است با برگزاری برنامه هایی افکار عمومی را نسبت به این مساله تهییج کرده و شهروندان را به امر مطالعه راغب نماید.

وی افزود: اجرای موسیقی زنده، برگزاری مسابقه حضور برای کودکان و بزرگسالان، برگزاری مسابقه کتاب خوانی و ... با محوریت موضوع کتاب انجام خواهد شد و شخصیتی عروسکی برای ماندگارتر کردن این مهم طراحی شده است.

وی ادامه داد: سایر برنامه های سازمان نیز در سالجاری تلاش خواهد شد با این الگو پیش رود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز در ادامه با اشاره در پیش بودن روداد بزرگ فرهنگی هنری جهانی "تبریز 2018" عنوان کرد: تبریز در سال آینده میلادی و در ماه های آتی میزبان شمار کثیری از گردشگران و مسافران است که برای شناخت تبریز و میراث غنی گذشتگان آن به تبریز خواهند آمد.

وی افزود: سازمان فعالیت در این حوزه را با شعار "هر شهروند یک میزبان" وارد فاز تازه ای خواهد نمود و در تلاش است با فرهنگ سازی مسایل میهمان نوازی، زمینه پذیرایی از شهروندان را ارائه دهد.

وی افزود: سازمان این مهم را از طریق کلاس های آموزش شهروندی، برگزاری برنامه های فرهنگی و انتشار جزوات و نشریات مرتبط به سرانجام خواهد رساند تا زمینه معرفی هر چه بهتر و بیشتر تبریز برای مسافران جهانی تبریز فراعهم آید.

آذرنیا در ادامه با بیان اینکه سازمان در سال جدید فصلی نو از فعالیت های خود را پیگیری خواهد کرد خاطر نشان کرد: سازمان همیشه با تکیه بر اعتماد عمومی شهروندان و نیز عموم هنرمندان، در تلاش برای پاسداشت فرهنگ عمومی و اعتلای آن است و اسمال نیز با تعمیق برنامه های خود به این مهم دست خواهد یافت.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز از عموم شهروندان خواست تا خادمین خود را در این وادی تنها نگذارند و با ارائه نظر و طرح پیشنهاد نسبت به اعتلای فرهنگ تبریز کمک نمایند.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز
نوشته شده در   پنجشنبه 3 فروردين 1396  ساعت  02   توسط   مدیر سایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز    تعداد بازدید  232
ویرایش شده در --- ساعت ---- توسط
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :