لینک های مرتبط


 
 
 

 
 
مهمان : 4
اعضا عضو سایت : 3
اعضا آنلاین : 0
امروز : 71
ديروز : 289
ماه : 5023
 
  جستجو
 
تاریخ : جمعه 27 اسفند 1395     |     کد : 3776

موسیقی عاشیقی آمیزه ای از فرهنگ و اصالت

در دیدار فعالان موسیقی عاشیقی و مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز بر استمرار تولید محتوا در حوزه موسیقی اصیل عاشیقی تاکید شد.

در دیدار فعالان موسیقی عاشیقی و مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز بر استمرار تولید محتوا در حوزه موسیقی اصیل عاشیقی تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، در دیدار عاشیق امیر محمدی و حسین آذرنیا، توجه به حوزه پژوهشی و فکری در زمینه موسیقی عاشیقی مورد تاکید قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز ضمن قدردانی از گروه فعالان موسیقی عاشیقی که برنامه های مختلفی را در قالب جلسات پژوهشی ادبی و موسیقی عاشیقلار تهیه کرده اند، مشارکت صورت گرفته در این زمینه را مثال زدنی و ارزشمند دانست.

آذرنیا همچنین بر استمرار این روند برای تهیه محتوا در این حوزه تاکید کرد و افزود: مشارکت حوزه هنری استان، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز و فعالان موسیقی عاشیقی مورد توجه شهروندان قرار گرفته و دستاورد های ارزشمندی از این رهگذر تولید شده است.

همچنین عاشیق امیر محمدی در این دیدار بر لزوم بررسی و شناخت ویژگی های موسیقی عاشیقی و به روز آوری این موسیقی برای مقابله با تهدیدات موسیقی های وارداتی تاکید کرد و افزود: لازم است فعالان موسیقی عاشیقی به عنوان هنرمندانی ریشه دار، با توسعه دانش و اطلاعات خود نیاز جامعه و جوانان را برآورده کنند و این نشست ها گامی در این راستا محسوب می شود.

وی تصریح کرد: تا کنون 15 برنامه مختلف از این مجموعه اجرا شده و خروجی آن به شکل لوح فشرده در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

به گفته عاشیق محمدی، عموم شهروندان، مسئولان و عاشیقها مخاطبان اصلی این برنامه هستند و اقداماتی همچون تجلیل از عاشیقها و شاعران و پیشکسوتان هم در این قالب انجام گرفته است.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز
نوشته شده در   جمعه 27 اسفند 1395  ساعت  11:03   توسط   مدیر سایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز    تعداد بازدید  407
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :