لینک های مرتبط


 
 
 

 
  آمار سايت
مهمان : 183
اعضا عضو سایت : 4
اعضا آنلاین : 0
امروز : 427
ديروز : 1549
ماه : 0
 
  جستجو
 
تاریخ : چهارشنبه 25 اسفند 1395     |     کد : 3773

آرامش و زیبایی، میراث ظروف سفالین فیروزه ای

سفالگر که گویی روح خدایی را از خاک گرفته، به هنر در ظرف سفالین فیروزه ای دمیده و طرحی از نقش دل بر آن می زند.

سفالگر که گویی روح خدایی را از خاک گرفته، به هنر در ظرف سفالین فیروزه ای دمیده و طرحی از نقش دل بر آن می زند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، حسنا نفیسی ، سفالگر هنرمند تبریزی که در آثارش یاد و خاطره سفالگر پیشکسوت استاد قابچی را زنده کرده، آرامش و زیبایی را دو میراث ارزشمندی دانست که ظروف سفالی به صاحب اثر می دهند.
وی که از خانواده استاد قابچی است، اظهار کرد: پیش از آشنایی با فنون سفالگری ارزش هنری آنرا به جان و دل دریافتم و این هنر چنان روح در عمق خود دارد که هر انسان را به خود جذب می کند.
حسنا نفیسی جذابه سفال را در خاک دانست که به واسطه هنر انسان را به ذات و اصل خود پیوند می زند.
وی در ادامه صبر پیشگی را ثمره کار با سفال دانست و گفت: سفالگری آموزگار خوبی است و صبوری را به جان هنرمند می نشاند و در نهایت آرامش را به وی هدیه می دهد.
این هنرمند تازه کار با اشاره به سبک زندگی استاد قابچی اشاره کرد و گفت: فضای خانه و زندگی استاد قابچی در پیوند با هنر بوده و جای جای اتاق و کج هر دیوارش هنر سفالگری خود نمایی کرده و همچون موزه دیدنی است.
هنرمند سفالگر جوان تبریزی افزود: لعاب استفاده شده در ظروف سفالین که توسط کارگاه استاد قابچی ارایه می شود در مقابل حرارت مقاوم بوده و امکان استفاده در ماکروفر را نیز دارد.
حسنا نفیسی به مدت یک سال است که کار سفالگری را به صورت جدی آغاز کرده و در نخستین نمایشگاه گروهی خود به عرضه آثار خود در نمایشگاه گالری هنرمندان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز پرداخت که این آغاز را توام با تجربیات شیرین دانست.
وی اظهار داشت: نمایشگاه گروهی تجربه خوبی بود و فضای خوب گالری هنرمندان سازمان فرهنگی هنری تبریز و نورپردازی مناسب آن در ارایه آثار فرصتی خوبی را فراهم کرد.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز
نوشته شده در   چهارشنبه 25 اسفند 1395  ساعت  20   توسط   مدیر سایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز    تعداد بازدید  205
ویرایش شده در --- ساعت ---- توسط
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :