لینک های مرتبط


 
 
 

 
 
مهمان : 6
اعضا عضو سایت : 3
اعضا آنلاین : 0
امروز : 76
ديروز : 289
ماه : 5028
 
  جستجو
 
تاریخ : دوشنبه 9 اسفند 1395     |     کد : 3749

تابلوی فیروزه ای، زینت بخش دبیرخانه دائمی فیروزه سرخ تبریز

به همت یکی از هنرمندان شهر تبریز، تابلوی کتیبه برجسته سفالی فیروزه رنگ «فیروزه سرخ تبریز» زینت بخش دبیرخانه دائمی فیروزه سرخ تبریز خواهد بود.

به همت یکی از هنرمندان شهر تبریز، تابلوی کتیبه برجسته سفالی فیروزه رنگ «فیروزه سرخ تبریز» زینت بخش دبیرخانه دائمی فیروزه سرخ تبریز خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، خانم محسنی، هنرمند تبریزی و مدرس هنرستان شهریار، در تلاشی پیوسته و اثربخش، تابلوی کتیبه برجسته سفالی با موضوع لوگوی فیروزه سرخ تبریز را طراحی نموده است.
وی با هدیه کردن این تابلو به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز و دبیرخانه دائمی فیروزه سرخ، از اهمیت شناخت و حفظ مصادیق تاریخی با توجه به فرهنگ و هنر بومی یاد کرد.
محسنی افزود: قیام 29 بهمن یکی از مصادیق مهم تاریخی و انقلابی شهر تبریز است که در روند انقلاب اهمیت خاصی دارد و به همین جهت از زاویه نگاه خودم به آن پرداخت کردم.
این مدرس هنرستان شهریار پیش از این نیز در برگزاری کارگاه تولید پوستر برای فراخوان فیروزه سرخ فعالیت داشته و برای برگزاری هر چه بهتر این برنامه تلاش نموده است.
حسین آذرنیا، مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز با قدردانی از این اقدام خودجوش و ارزشمند ایشان، از نصب این تابلو در محل خانه هنرمندان سازمان و دبیرخانه دائمی فیروزه سرخ تبریز خبر داد.
گفتنی است این جشنواره در 10 محور شامل: 1- قیام 29 بهمن تبریز به عنوان حرکتی منسجم بر علیه حکومت درحمایت از امام راحل و اسلام انقلابی. 2- گرامیداشت آرمانهای شهدای انقلاب اسلامی و 14 شهید قیام خونین تبریز 3- نقش وحدت وهمدلی مردم ایران به رهبری امام خمینی (ره) در محور مبارزه با رژیم پهلوی 4- ترسیم جنایتهای حکومت پهلوی علیه امت مسلمان علی الخصوص در مقابله با مردم غیور آذربایجان 5- تاکید بر استمرار مبارزه با پیشگامی روحانیون و عدم سازش با اسلام سازشکار 6- نقش دانشجویان دانشگاههای تبریزدر پایه ریزی و سازماندهی قیام 29 بهمن تبریز 7- ترسیم چهره رژیم سلطنتی وابسته به استکبار جهانی و بی اعتنایی آن به ارزشها و آموزه های اسلام و خیانت به ملت مسلمان ایران 8- همبستگی و نقش و جایگاه وحدت اسلامی مردم ایران در سرنگونی شاه 9- ترسیم نقش جوانان انقلابی به عنوان جانمایه های امید و تلاش در مقابل رژیم ستمگر و 10- زنده نگه داشتن اهداف انقلابیون با استفاده از شعارهای کوبنده دوران مبارزه برگزار شد و برگزیدگان خود را شناخت.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز
نوشته شده در   دوشنبه 9 اسفند 1395  ساعت  20:24   توسط   مدیر سایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز    تعداد بازدید  279
ویرایش شده در پنجشنبه 24 فروردين 1396 ساعت 10:35 توسط مدیر سایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :