پنجشنبه 5 ارديبهشت 1398 _
 
 
 لینک های مرتبط

 
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : سه شنبه 17 مهر 1380     |     کد : 3437

بیوگرافی مفاخر فرهنگی و هنری تبریز//

داریوش امین افشار، نقاش


متولد 17 دی ماه 1329 در یک خانواده هنری چشم به جهان گشود ، پدرش حبیب الله امین افشار از طراحان و نقاشان بزرگ سنتی ایران و جهان بودند. استاد طراحی و و صورتگری و نقوش سنتی را از مرحوم پدرش تعلیم دید. وی بنابر خواسته پدرش در رشته تجربی و دبیرستان فردوسی به تحصیل پرداخت و با به پایان رسیدن تحصیلش در دبستان «جهان کودک» دومین دبستان غیرانتفاعی و غیردولتی تبریز به تدریس هنر کودکان پرداخت.
خدمت سربازی را در پادگان فرح آباد ژاله تهران سپری کرد، بعد از اتمام دوره خدمت با شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش به استخدام آن اداره درآمد و فعالیت آموزشی خود را در هنرستان شهید بهشتی تبریز شروع نمود.
در سال 1370 در رشته نقاشی دانشکده هنر (پردیس تهران) پذیرفته شد که در واقع هم دانشجو بود و هم سمت حق التدریسی هنر را داشت. سپس با شرکت در آزمون کارشناسی ارشد (رشته نقاشی) دانشگاه تربیت مدرس تهران پذیرفته شد و با بهره گیری از تجارب اساتید مبرز با کسب معدل 56/18 فارغ التحصیل گردید و طی برنامه تلویزیونی (برای فردا) در کانال 3 تلویزیون در یک آیتم بیست دقیقه ای با نشان دادن نمونه هایی از تجربیات و نتایج حاصله و تحلیل علمی برتر دانشگاهی خود (روند خلاقیت در هنرهای تجسمی در طراحی و نقاشی )ارائه نمود که مورد تشویق ریاست و اساتید دانشگاه خود گردید.
استاد فعالیت های پژوهشی و آموزشی خود را با تدریس دروس تخصصی هنر در مراکز:
-آموزش عالی فرهنگیان تبریز
- آموزشکده الزهرا تبریز
- دانشکده پردیس اصفهان
- آموزش عالی شهید سرداری تبریز
- دانشگاه پیام نور تبریز
- دانشگاه اسوه تبریز
-آموزش علمی و کاربردی کمال الدین بهزاد
- کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تبریز
از سال 1378 با راه اندازی و بنیان گذاری رشته هنر به تدریس دروس تخصصی هنر پرداخت و از سال 1378 الی 1392 بصورت تمام وقت عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی مشغول تدریس شد و همزمان با تدریس دانشگاهی از سال 1363 با تاسیس آموزشگاه آزاد هنری (فراز) دروس اختصاصی کلاس های کنکور هنر را همراه با سایر اساتید تدریس می نماید.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز