لینک های مرتبط


 
 
 

 
 
مهمان : 5
اعضا عضو سایت : 3
اعضا آنلاین : 0
امروز : 75
ديروز : 289
ماه : 5027
 
  جستجو
 
تاریخ : شنبه 23 آبان 1394     |     کد : 2766

"شاهکار گرنیکا" در نشست پژوهش نقاشان تبریزی

شاهکار گرنیکا، اثر جاودانه پابلو پیکاسو در هشتمین نشست پژوهش نقاشی خانه هنرمندان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، مورد بررسی قرار گرفت.

شاهکار گرنیکا، اثر جاودانه پابلو پیکاسو در هشتمین نشست پژوهش نقاشی خانه هنرمندان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، در این نشست که با حضور هنرمندان نقاش تبریزی برگزار شد، استاد کاوه کاووسیان مدرس نقاشی با اشاره به جنبه های هنری این اثر ماندگار گفت: پیکاسو برای خلق گرنیکا تعداد بی شماری اسکیس و پیش طرح داشته است و از خطوط ساده بی معنی شروع کرده و نهایتا به اثری دست یافته که امروز با اینهمه پیشرفت باز هم یک شاهکار واقعی است.
وی ادامه داد: نکته ظریفی هم در این نقاشی هست که اشاره به آدمهایی دارد که به شکل مرگ عیسی بر صلیب به نقش در آمده اند.

در ادامه این نشست، فیلم "بازمانده پیکاسو" پخش شد و مسایل مرتبط با آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
استاد کاووسیان در پیرامون این اثر گفت: این اثر به برهه ای از تاریخ اسپانیا اشاره دارد که اسپانیا در حال تجربه مدرنیه است و این جامعه شاهد تصاویر و رخدادهایی است که جهش به مدرنیته را باعث می شود.

وی ادامه داد: تصاویری که گویای وحشیگری های انسان هاست که بسیار سهل و ساده اتفاق می افتد و مردمانی که به خاطر این اتفاقات جمع میشوند و لذت میبرند.

سلسله نشست های خانه نقاشی خانه هنرمندان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، دردو هفته یکبار در محل خانه ختایی تبریز روزهای پنجشنبه برگزار می شود.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز
نوشته شده در   شنبه 23 آبان 1394  ساعت  11:15   توسط   مدیر سایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز    تعداد بازدید  388
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :