لینک های مرتبط


 
 
 

 
 
مهمان : 1
اعضا عضو سایت : 3
اعضا آنلاین : 0
امروز : 230
ديروز : 480
ماه : 5903
 
  جستجو
 
تاریخ : دوشنبه 16 شهريور 1394     |     کد : 2630

درخشش قیزیل در جشنواره تئاتر خیابانی لاهیجان

نمایش قیزیل، منتخب دوم بخش ایده و کارگردانی چهارمین جشنواره نمایش های خیابانی و فضای باز تبریزیم، با حضور در ششمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان درخشید.

نمایش قیزیل، منتخب دوم بخش ایده و کارگردانی چهارمین جشنواره نمایش های خیابانی و فضای باز تبریزیم، با حضور در ششمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان درخشید.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، این نمایش که به عنوان نماینده جشنواره چهارم تبریزیم در این جشنواره حضور یافته بود، به دنبال تفاهم صورت گرفته میان دبیرخانه این دو جشنواره موفق به ارائه اثر برای شهروندان لاهیجانی شد.

نمایش قیزیل،  در خصوص طلای کثیف یا همان زباله است که به بررسی مقوله زباله و لزوم بهره وری بیشتر این حوزه به عنوان ثروتی مغفول می پردازد. داستان نمایش طلای کثیف در مورد موش و گربه ای است که به دنبال طلای کثیف هستند، جستجوی آنها در میان زباله ها و گفتگو با تماشاگران درباره تفکیک زباله و مسائل مرتبط با این امر ادامه می یابد تا اینکه رفته گر در محل حاضر شده و با بیرون راندن موش و گربه از میان زباله ها داستان پایان می یابد.
این نمایش با بهره گیری از زبان طنز و به صورت نمایش خیابانی که با هدف آموزش های شهروندی به اجرا درآمد حاوی پیام هایی موثر برای اقشار مختلف جامعه بود که توانست در سطح بسیار بالایی پیام خود را به مخاطبان برساند.
این نمایش در جشنواره تبریزیم با استقبال گسترده و پیاپی شهروندان تبریزی همراه بود و با حضور در جشنواره لاهیجان فصلی دیگر برای موفقیت خود رقم زد.

نمایش زیبیل با اجرا در چهاربوستان مختلف از بوستان ها و پارک های لاهیجان توانست با اقبال عمومی شهروندان مواجه شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز با اشاره به اهمیت تفاهم امضا شده میان دو شهر تبریز و لاهیجان گفت: این تفاهم نامه زمینه معرفی آثار برتر و منتخب هر کدام از این دو جشنواره را در شهرهای هدف فراهم خواهد آورد.

حسین آذرنیا ادامه داد: جشنواره تبریزیم در میان مخاطبان حرفه ای نمایش های خیابانی کشور، جایگاهی ارزنده دارد و به سبب اعتبار دبیرخانه این جشنواره، همواره تقاضاهایی برای حضور و یا همکاری از سایر نهادهای متولی تئاتر را داشته است.

وی اعلام کرد: براساس تفاهم صورت گرفته قرار است نمایش منتخب این جشنواره نیز میهمان جشنواره آینده تبریزیم باشد و بر این اساس نمایش منتخب ششمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان، با عنوان «یک قاچ خربزه» به نویسندگی و کارگردانی جلال مشتاقیان زاده،  در پنجمین جشنواره تبریزیم حضور خواهد داشت.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز
نوشته شده در   دوشنبه 16 شهريور 1394  ساعت  16:42   توسط   مدیر سایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز    تعداد بازدید  394
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :