جمعه 4 اسفند 1396 _ 06 جمادى الثانية 1439
 پنجمین جشنواره بین المللی نمایش های خیابانی و فضای باز تبریزیم
 
 لینک های مرتبط

 
 
 

 
  آمار سايت
مهمان : 192
اعضا عضو سایت : 4
اعضا آنلاین : 0
امروز : 1168
ديروز : 2016
ماه : 7136
 
  جستجو
 
تاریخ : سه شنبه 10 شهريور 1394     |     کد : 2616

در پی تفاهم تئاتری «تبریز – لاهیجان» قیزیل به جشنواره نمایش های خیابانی لاهیجان رفت

نمایش قیزیل در پی تفاهم تئاتری «تبریز – لاهیجان» منتخب دوم چهارمین جشنواره تبریزیم به ششمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان معرفی شده است.

نمایش قیزیل در پی تفاهم تئاتری «تبریز – لاهیجان» منتخب دوم چهارمین جشنواره تبریزیم به ششمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان معرفی شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، نمایش قیزیل که رتبه دوم  چهارمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی و فضای باز تبریزیم را از آن خود کرد از طرف هیئت داوران جهت شرکت در پنجمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان معرفی گردیده است.
«قیزیل» در خصوص طلای کثیف یا همان زباله است که به بررسی مقوله زباله و لزوم بهره وری بیشتر این حوزه به عنوان ثروتی مغفول می پردازد. داستان نمایش طلای کثیف در مورد موش و گربه ای است که به دنبال طلای کثیف هستند، جستجوی آنها در میان زباله ها و گفتگو با تماشاگران درباره تفکیک زباله و مسائل مرتبط با این امر ادامه می یابد تا اینکه رفته گر در محل حاضر شده و با بیرون راندن موش و گربه از میان زباله ها داستان پایان می یابد.

این نمایش با بهره گیری از زبان طنز و به صورت نمایش خیابانی که با هدف آموزش های شهروندی به اجرا درآمد حاوی پیام هایی موثر برای اقشار مختلف جامعه بود که توانست در سطح بسیار بالایی پیام خود را به مخاطبان برساند.

ششمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند از ۱۲ تا ۱۴ ام شهریور ماه در سطح شهر لاهیجان برگزار می شود.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز
نوشته شده در   سه شنبه 10 شهريور 1394  ساعت  14   توسط   مدیر سایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز    تعداد بازدید  464
ویرایش شده در --- ساعت ---- توسط
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :