لینک های مرتبط


 
 
 

 
  آمار سايت
مهمان : 324
اعضا عضو سایت : 4
اعضا آنلاین : 0
امروز : 257
ديروز : 1676
ماه : 0
 
  جستجو
 
تاریخ : شنبه 29 شهريور 1393     |     کد : 2010

لایه های پنهان جنگ در پارک مفاخر آذربایجان

نمایشگاه "لایه های پنهان جنگ" همزمان با هفته دفاع مقدس در محل پارک مفاخر آذربایجان گشایش می یابد.

نمایشگاه "لایه های پنهان جنگ" همزمان با هفته دفاع مقدس در محل پارک مفاخر آذربایجان گشایش می یابد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، این نمایشگاه که دربردارنده اسناد منحصربفردی از ائتلاف غرب علیه انقلاب نوپای اسلامی است، سیمای رژیم بعث و حامیانش را در خلال هشت سال نبرد نابرابر نشان می دهد.
در این نمایشگاه اسنادی از معاهده های تسلیحاتی غرب با عراق و فروش جنگ افزارهای شیمیایی و میکروبی، فروش بمب افکن های پیشرفته و هوشمند، همکاری فنی و اطلاعاتی دول استمعارگر ارائه خواهد شد و بخشی از دفاع مقدس که تاکنون کمتر بدان پرداخته شده است مورد اشاره قرار خواهد گرفت.
در یکی از اسناد مورد اشاره در این نمایشگاه که حاصل پژوهش چندین محقق و مورخ جنگ هشت ساله ایران و عراق است، به همکاری تمام عیار برخی از کشورهای عربی برای مقابله با قیام مردم ایران علیه استبداد و استکبار جهانی پرداخته است. در یکی دیگر از اسناد به اظهار نظر صدام دایر بر تجزیه ایران پرداخته شده است و احساس خطر صدام از سوی همسایه شرقی خود مورد توجه قرار گرفته است.
اشاره به دلایل فتح خرمشهر و سقوط نیروهای بعثی این شهر از جمله دیگر اسناد موجود در این نمایشگاه خواهد بود.
نمایشگاه لایه های پنهان جنگ، هخمچنین با بررسی اظهارات مقامات غربی، تلاش بی امان آنان برای جلوگیری از بسط پیام انقلاب اسلامی در جهان را روایت می کند و نیز پرده ای از مقاومت و مبارزه دلیرانه مردم ایران در چنگ تحمیلی هشت ساله با عراق را عیان می سازد.
این نمایشگاه طی هفته دفاع مقدس از ساعت 8 صبح تا 20 در محل پارک مفاخر واقع در خیابان آزادی برپا خواهد بود.مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز
نوشته شده در   شنبه 29 شهريور 1393  ساعت  18   توسط   مدیر سایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز    تعداد بازدید  287
ویرایش شده در يکشنبه 30 شهريور 1393 ساعت 18 توسط مدیر سایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :