لینک های مرتبط


 
 
 

 
  آمار سايت
مهمان : 328
اعضا عضو سایت : 4
اعضا آنلاین : 0
امروز : 267
ديروز : 1676
ماه : 0
 
  جستجو
 
تاریخ : پنجشنبه 27 شهريور 1393     |     کد : 2008

همزمان با هفته نکوداشت تبریز/ تحریر شعر در شب شهریار

همزمان با هفته نکوداشت تبریز و روز «تبریز و هنر» خوشنویسان تبریز در یادمان مفاخر آذربایجان گردهم آمدند تا به یاد و خاطره شهریار شعر فارسی، تحریر شعر کنند و گنجینه سخن استاد را به قلم و دوات بیارایند.

همزمان با هفته نکوداشت تبریز و روز «تبریز و هنر» خوشنویسان تبریز در یادمان مفاخر آذربایجان گردهم آمدند تا به یاد و خاطره شهریار شعر فارسی، تحریر شعر کنند و گنجینه سخن استاد را به قلم و دوات بیارایند.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، در این همایش که با حضور بیش از یکصد نفر از هنرمندان ممتاز و فوق ممتاز برگزار شده بود، هنرمندان حاضر به تحریر بخش هایی از اشعار استاد محمد حسین شهریار و دیگر شاعران گنیجنه زبان فارسی پرداختند.
در این همایش اشعاری چون «علی این همای رحمت» که از ممتازترین و شاخص ترین اشعار سروده شده شهریار به شمار می روند، تحریر شد. دیگر اشعاری وی در توصیف زیبایی و شکوه گذشته تبریز از جمله مواردی بود که شاعران بر آن تاکید کردند و آن را تحریر می کردند.
در حاشیه این همایش دکتر علی اصغر شعر دوست سفیر پیشین ایران در تاجیکستان، با حضور در محل یادمان مفاخر آذربایجان ضمن بازدید از روند اجرایی این گردهمایی خوشنویسانه، با هنرمندان گفتگو کرد و اقدام آنان در نکوداشت شهریار را ستود.
وی گفت: فردا روزی فراموش نشدنی برای زبان و ادبیات فارسی و البته تبریز است. چرا که شهریار ملک سخن فارسی در زمان حاضر از خطه تبریز برخواسته است و 27 شهریور ماه نیز روز بزرگداشت وی است.
دکتر شعردوست با آرزوی توفیق برای همه هنرمندان خوشنویس از ایشان خواست تا گنجینه غنی و عظیم شهر خود را از یاد نبرند و آن را پاس دارند.
در بخشی از این همایش استاد علیاری که از هنمرندان خونشویس بود با نواختن در نی، روح حاضران را به وجد آورد و آنان را در لذت هم آوایی نی و قلم خوشنویسی شریک ساخت. شعر خوانی استاد علی نظمی، از اساتید برجسته شعر تبریز نیز بخشی از این مراسم بود که با استقبال حاضران هنرمند روبرو شد.
در پایان این همایش مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز با اعطای نشان هفته نکوداشت تبریز، به پاس قدردانی از یک عمر تلاش استاد علی نظمی در پهنه شعر این شهر  نیز استاد محمدعلی فرزبود، استاد کاظم دوستی فر و استاد یونس نصیری به پاس تلاش بی وقفه شان برای استمرار هنر خوشنویسی تقدیر و تشکر کرد.مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز
نوشته شده در   پنجشنبه 27 شهريور 1393  ساعت  08   توسط   مدیر سایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز    تعداد بازدید  607
ویرایش شده در --- ساعت ---- توسط
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :