لینک های مرتبط

 
 
 

 
 
  جستجو
 
تاریخ : يکشنبه 20 تير 1389     |     کد : 113

جشنواره تابستانی در ایستگاه راه آهن

از ساعت 5 و 30 دقیقه عصر در محله راه آهن جنب وجوش غریبی حاکم است. سن اتوبوس شادی در ایستگاه خود ایستاده و صفحه مسابقه مار و پله روی زمین در حال پهن شدن. بچه ها یکی یکی اطراف اتوبوس جمع شده و منتظر شروع برنامه هستند باز هم محمود کریمی و دوستان هنرمندش با سبدی پر از شور و شادی می آیند و لبخند را میان بچه ها می پاشند.

از ساعت 5 و 30 دقیقه عصر در محله راه آهن جنب  وجوش غریبی حاکم است. سن اتوبوس شادی در ایستگاه خود ایستاده و صفحه مسابقه مار و پله روی زمین در حال پهن شدن. بچه ها یکی یکی اطراف اتوبوس جمع شده و منتظر شروع برنامه هستند باز هم محمود کریمی و دوستان هنرمندش با سبدی پر از شور و شادی می آیند و لبخند را میان بچه ها می پاشند. جنگ کودکان با نمایش طنز و مسابقه و سرود های کودکانه ادامه دارد و بچه ها با شادی با برنامه همراه و همدل هستند. سه گروه سه نفری در مسابقه برنده می شوند و هر 9 نفر از اتوبوس شادی ما جایزه می گیرند. لبخند شادی و رضایت بر لب بچه ها نقش بسته است. جنگ کودک به پایان می رسد و بزرگترها همراه بچه ها به سمت محل برگزاری جنگ شبانه سومین جشنواره تابستانی تبریز می روند و آرام آرام جنگ شبانه نیز با حضور بیش از 3 هزار نفر از شهروندان و مسافران در حال شروع است. کم کم بر تعداد تماشاگران برنامه افزوده می شود. پس از اذان مغرب جنگ شبانگاهی با هنرمندی بهنام قدیری و اجرای رامین راستی شروع می شود. محمد یاری هنرمند طناز شهر تبریز نیز از ساعت 22 و 30 دقیقه به جمع میزبانان افزوده می شود و حضور این هنرمند محبوب شبکه استانی سهند، شور و حال خاصی به حاضرین در برنامه می بخشد.

نمایش طنز و اجرای برنامه محمد یاری و رامین راستی تا ساعت 23 و 15 دقیقه ادامه می یابد و طبق روال همیشگی از خانواده های شهدا و جانبازان محله راه آهن نیز تجلیل می شود و سومین جشنواره تابستانی در این ایستگاه نیز به کار خود پایان می دهد تا روزی دوباره و برنامه ای دوباره در محله ای دیگر شهروندان را مهمان شادی و نشاط نماید.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز