لینک های مرتبط


 
 
 

 
  آمار سايت
مهمان : 253
اعضا عضو سایت : 4
اعضا آنلاین : 0
امروز : 269
ديروز : 1676
ماه : 0
 
  جستجو
 
تاریخ : شنبه 2 مرداد 1389     |     کد : 110

لنز 300 عکاس تبریز را نشانه گرفت

ساعت 7 عصر روز جمعه اول مرداد ماه مصادف بود با شروع به کار سومین جشنواره سراسری عکس فیروزه. تالار اندیشه پارک ها و فضای سبز شهری واقع در پارک ائل گلی میزبان مسئولان فرهنگی و شهری، 300 عکاس بومی و غیر بومی و علاقه مندان رشته عکاسی بود. آیین افتتاح جشنواره فیروزه با حضور علیرضا نوین شهردار تبریز، عباس عادلی شهردار منطقه 4، مسعود برزگر جلالی مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهری، اصغرعابدزاده عضور شورای اسلامی کلانشهر تبریز و هیئت داوران برگزار شد.

ساعت 7 عصر روز جمعه اول مرداد ماه مصادف بود با شروع به کار سومین جشنواره سراسری عکس فیروزه. تالار اندیشه  پارک ها و فضای سبز شهری واقع در پارک ائل گلی میزبان مسئولان فرهنگی و شهری، 300 عکاس بومی و غیر بومی و  علاقه مندان رشته عکاسی بود. آیین افتتاح جشنواره فیروزه با حضور علیرضا نوین شهردار تبریز، عباس عادلی شهردار  منطقه 4، مسعود برزگر جلالی مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهری، اصغرعابدزاده عضور شورای اسلامی کلانشهر تبریز و هیئت داوران برگزار شد.

حسین نجفی مدیر عامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز و رییس ستاد برگزاری سومین جشنواره سراسری عکس فیروزه در این مراسم گفت: استقبال بی نظیر عکاسان کشور از برگزاری دو دوره گذشته این جشنواره سبب شد تا در فرصتی کمتر از یک سال سومین جشنواره نیز در تبریز کلید بخورد.وی با بیان اینکه این رویداد مهم فرهنگی با همکاری مسئولان شهر و اساتید برجسته هنر عکاسی برگزار می شود، اظهار داشت: از جمله تفاوت های جشنواره سوم با دوره های گذشته برگزاری تخصصی و موضوعی این دوره از جشنواره است.وی اضافه کرد: انتشار کتاب نفیس آثار دومین جشنواره عکس فیروزه و همچنین انتظار ویژه نامه تخصصی جشنواره از دیگر تفاوت های این دوره به شمار می رود.

نجفی با تاکید بر اینکه تمام تلاش ها صورت گرفته است تا کمترین مشکلی در برگزاری این دوره از جشنواره صورت نگیرد، افزود: امیدواریم عکاسان زبده کشور با هنر نمایی خود یک بار دیگر تصویر تبریز را جاودانه کنند. وی همچنین تا کید کرد: سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز هیچ دخالتی در انتخاب آثار ندارد و هیئت داوری که از برگزیدگان هنر عکاسی کشور هستند این مهم را انجام خواهند داد.

در این مراسم شهردار تبریز نیز به نوبه خود ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و خوشامد گویی به عکاسان مهمان،جشنواره فیروزه کمک شایانی به مدیریت شهری تبریز عنوان کرد و گفت: سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز در چهارمین سالگرد تولد خود برای سومین سال متوالی میزبان جشنواره عکس فیروزه است.

وی اظهار داشت: برگزاری چنین جشنواره معظمی فرصتی مغتنم است برای بهره مندی از آثار هنری هنرمندان عکاس که زیبایی ها و زشتی های شهر را با دوربین خود ثبت می کنند در دو جشنواره گذشته خوشبختانه آثاری ماندگار و با برکتر بر جای ماند.

شهردار تبریز با اشاره به نتایج مثبت برگزاری دو جشنواره گذشته افزود: تبریز برای دومین سال متوالی به عنوان دومین شهر جاذب گردشگر در کشور بعد از استان خراسان رضوی انتخاب شد که این خود یکی از نتایج مثبت برگزاری چنین جشنواره ای است.

نوین همچنین اضافه کرد: همچنین تبریز امسال در بین یک هزار شهر دنیا از سوی سازمان بهداشت جهانی به عنوان شهر پاک انتخاب شد و همچنین تبریز با توجه به وجود فرصت های غنی سرمایه گذاری در عمران شهری به عنوان نخستین شهر کشور در جذب سرمایه گذاری های بخش خصوصی در توسعه عمران شهر معرفی شد.

وی این فرصت ها را برای مسئولان شهر مغتنم خواند و تاکید کرد: نگاه تخصصی سومین دوره جشنواره عکس فیروزه که در قالب زندگی شهری، معماری سنتی و مدرنیته و زندگی شهروندی است فرصتی است برای هنر نمایی عکاسان حاضر در جشنواره تا زیبایی هایی را که از نگاه خود ثبت می کنند به مسابقه بگذارند.

شهردار تبریز با اشاره به برنامه پنج ساله توسعه عمران شهری تبریز، افزود: در آستانه سال 1390 که سال پایانی این برنامه است تلاش کرده ایم تصویری متمایز تر از گذشته برای شهروندان و گردشگران آماده کنیم.

وی تاکید کرد: امروز روابط و مناسبات اجتماعی مردم با مدیریت شهری پیچیده شده است و معتقدیم می توانیم با بهره مندی از مبانی دین اسلام که با برنامه های خود لحظه به لحظه زندگی ما را مدیریت می کند، از نگاه هنر و هنرمندی این روابط را تعریف و استفاده کنیم.

نوین با اشاره به نتایج بسیار ارزنده جشنواره های اول و دوم عکس فیروزه افزود: بسیاری از این به مدیریت شهری کمک کردند تا با فراهم آوردن زیر ساخت مقابل این زشتی ها را بگیرد.

یکی از اتفاقات خجسته ای که در آیین افتتاح جشنواره فیروزه به وقوع پیوست رونمایی از تمبر ویژه سومین جشنواره سراسری عکس فیروزه و سومین جشنواره تابستانی تبریز بود. مسئولان حاضر مهر ابطال را بر روی این تمبرها زدند و این دو تمبرها در آلبوم پست ایران تاریخی شدند.

در ادامه مراسم به احترام بنیانگذار عکاسی آکادمیک در ایران، با دکترهادی شفاییه، ارتباط مستقیم تلفنی برقرار شد.

پس از پایان مراسم افتتاح دبیر سومین جشنواره سراسری عکس فیروزه، توضیحاتی در خصوص قوانین و مقررات جشنواره ارائه داد و پس از ان نیز کارگاهی آموزشی برای عکاسان اجرا شد.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز
نوشته شده در   شنبه 2 مرداد 1389  ساعت  13   توسط   مدیر سایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز    تعداد بازدید  1849
ویرایش شده در --- ساعت ---- توسط
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :