لینک های مرتبط

 
 
 

 
 
  جستجو
 
 اخبار
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

اهل علم و ادب و هنر را هیچ سرمایه ای بالاتر از استغنای طبع و کرامت نفس نیست

اهل علم و ادب و هنر را هیچ سرمایه ای بالاتر از استغنای طبع و کرامت نفس نیست اگرچه پیش خردمند خامشی ادب است به وقت مصلحت آن به که در سخن کوشی هنرمندان، ایزد منّانی را شاکرند که خود، منشأ حُسن و جمال و زیبایی بوده و موهبت درک و احساس آن را به بشر عطا فرموده است و انسان را در فهم و کشف حسن و جمالش سزاوار نموده است. خالق یکتایی که منظری از رُخ پرنقش و نگار خویش را برای آرامش دل انسانها به دست هنرمندان سالکش، متجلّی نموده است.
شنبه 21 اسفند 1389

تخم مرغ هاي رنگي كه آمدند شهر با نشاط شد

تخم مرغ هاي رنگي كه آمدند شهر با نشاط شد مادر بزرگها كه از در وارد مي شدند گل از گلمان مي شكفت. مهم نبود مادر بزرگ عزیز باشد يا مادر بزرگ حبيب...مهم اين بود آنقدر پير باشد كه بداند بچه ها مشتاق تخم مرغ هاي رنگي لاي دستمال هستند.
پنجشنبه 19 اسفند 1389

در سومین نشست مشورتي خانه ختايي، هنرمندان تبريز ايده هاي فرهنگي خود را مطرح كردند

در سومین نشست مشورتي خانه ختايي، هنرمندان تبريز ايده هاي فرهنگي خود را مطرح كردند سومین نشست مشورتي هنرمندان تبريز سه شنبه 18 اسفندماه، در خانه هنرمندان سازمان فرهنگي هنري شهرداري تبريز برگزار شد و هنرمندان و اساتيد رشته هاي مختلف هنري به بحث در خصوص برنامه هاي فرهنگي و هنري شهر و ضرورت حمايت شهرداري كلانشهر تبريز پرداختند و ايده هاي فرهنگي خود را در اين راستا مطرح كردند.
پنجشنبه 19 اسفند 1389

عاشيق رسول قرباني، چهره ممتاز موسيقي عاشيقي جهان است

عاشيق رسول قرباني، چهره ممتاز موسيقي عاشيقي جهان است مديرعامل سازمان فرهنگي هنري شهرداري تبريز گفت: عاشيق رسول قرباني چهره ممتاز و شاخص موسيقي عاشيقي جهان است. حسين نجفي در عيادت از اين هنرمند برجسته كه به همراه مديران اين سازمان انجام شده بود، ضمن ارج نهادن به يك عمر فعاليت و نقش آفريني وي در عرصه موسيقي عاشيقي افزود: رسول قرباني يكي از مفاخر موسيقي اصيل آذربايجان و از مشاهير زنده موسيقي عاشيقي است و تبريز به خاطر داشتن چنين چهره اي توانا مي بالد.
سه شنبه 17 اسفند 1389

مشاوران فرهنگی، هنری و ادبی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز منصوب شدند

مشاوران فرهنگی، هنری و ادبی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز منصوب شدند به گزارش روابط عمومی و تبلیغات سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، حسین نجفی مدیر عامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز طی احکام جداگانه آقایان عبدالمجید نجفی را بعنوان مشاور فرهنگی سازمان، مهدی لزیری را بعنوان مشاور هنری سازمان و دبیر مجمع مشورتی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز و جمشید علیزاده را بعنوان مشاور ادبی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز منصوب کرد.
سه شنبه 17 اسفند 1389

گزارشی از برگزاری دومین مجمع مشورتی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز

گزارشی از برگزاری دومین مجمع مشورتی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز به گزارش روابط عمومی و تبلیغات سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، دومین مجمع مشورتی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز با حضور هنرمندان رشته های مختلف به منظور هم اندیشی در مسایل فرهنگی و هنری شهر تبریز در محل خانه هنرمندان (ختایی) برگزار شد.
يکشنبه 15 اسفند 1389

آثار منتخب و برگزیده نخستین جشنواره بین المللی کاریکاتور شهر و شهروند

آثار منتخب و برگزیده نخستین جشنواره بین المللی کاریکاتور شهر و شهروند نمایشگاه آثار منتخب و برگزیده نخستین جشنواره بین المللی کاریکاتور شهر و شهروند
جمعه 13 اسفند 1389

تبريز از غناي فرهنگي بي‌نظيري برخوردار است

تبريز از غناي فرهنگي بي‌نظيري برخوردار است داور تركيه‌اي نخستين جشنواره بين‌المللي كاريكاتور شهروندي تبريز گفت: تبريز از غناي فرهنگي بي‌نظيري برخوردار است. به گزارش روابط عمومی و تبلیغات سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبريز، محمد آک گون در آيين اختتاميه نخستين جشنواره بين‌المللي كاريكاتور شهروندي تبريز اظهار داشت: من براي نخستين بار است كه به تبريز مي‌آيم و ضمن بازديدي كه از چند موزه داشتم در مقابل اين غناي تاريخي، هنري و فرهنگي حيرت كردم.
پنجشنبه 12 اسفند 1389

اسامی منتخبان نخستین جشنواره بین المللی کاریکاتور شهر و شهروند

اسامی منتخبان نخستین جشنواره بین المللی کاریکاتور شهر و شهروند نخستین جشنواره بین المللی کاریکاتور شهر و شهروندی تبریز منتخبان خود را شناخت. به گزارش روابط عمومی و تبلیغات سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، اختتامیه نخستین جشنواره بین المللی کاریکاتور شهر و شهروندی تبریز با حضور هنرمندان از سوی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برگزار شد.
چهارشنبه 11 اسفند 1389

زمستانه منتشر شد

زمستانه منتشر شد به گزارش روابط عمومی و تبلیغات سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، زمستانه عنوان ویژه نامه ای از مجموعه نشریات ادواری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز است که در نخستین روزهای اسفند ماه به زیور طبع آراسته شده است.
سه شنبه 10 اسفند 1389