لینک های مرتبط

 
 
 

 
 
  جستجو
 
 آرشیو
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

از این دورها بوسه ای حواله آن دیوارهای کاهگلی می کنم

از این دورها بوسه ای حواله آن دیوارهای کاهگلی می کنم هادی شفاییه در سال 1302 در تبریز متولد شد و 10 ساله بود که اولین عکس را گرفت، شیشه اش را ظاهر کرد و عکسش را چاپ کرد.در سال 1330 برای اولین بار در یک مسابقه عکاس که توسط انجمن فرهنگی ایران و فرانسه ترتیب داده بود، شرکت کرد و با تنها اثری که فرستاده بود، به عنوان نفر اول برگزیده شد.در سال 1333 در مسابقه جامعه لیسانسیه های دانشسرای عالی شرکت نمود و در دو بخش پرتره و طبیعت بی جان باز هم به عنوان نفر اول انتخاب شد.
جمعه 1 مرداد 1389

تبریز در قاب شیشه ای

تبریز در قاب شیشه ای وقتی تمام جان و فکر و اندیشه چشم می شوند و جا می گیرند در چار چوبی شیشه ای، وقتی ذهن و زیبایی،کلام و فریاد با نقش و منظره و شهر در هم می آمیزند، وقتی که نقطه های طلایی ذهن رنگ می گیرند و در کادری کوچک به اندازه یک دنیا طرح می شوند، وقتی که دست و چشم و فکر همراه می شوند، ناگهان دریچه باز می شود و شهر و آدم هایش هزاران هزار بار جا می ماند در هزاران هزار چارچوب. شهر رنگ دیگری می گیرد و برای همیشه در قاب خود ثبت می شود. اینجا مهد تاریخ فرهنگ و هنر و تمدن است. اینجا شهر فیروزه ای تبریز است.
پنجشنبه 31 تير 1389

جشنواره تابستانی در پارک قله

جشنواره تابستانی در پارک قله سومین جشنواره تابستانی تبریز در دومین هفته شروع به کار خود، مهمان محله عباسی است. پارک قله میزبان اتوبوس شادی و جنگ شبانگاهی جشنواره است. بیش از 2 هزار نفر از اهالی محله عباسی و بیلانکوه برای دیدن برنامه در پارک جمع شده اند. پس از پایان برنامه اتوبوس شادی که ویژه کودک و نوجوان است، نمایش طنز در قالب جنگ شبانگاهی خنده را بر لب هزاران شهروند حاضر در مراسم می آورد. به میان جمع حاضر می رویم تا از نزدیک عکس العمل آنها را در خصوص برنامه ببینیم.
چهارشنبه 30 تير 1389

جشنواره بهانه ای برای شناساندن فرهنگ تبریز

جشنواره بهانه ای برای شناساندن فرهنگ تبریز حسین آذر نیا، مسئول فرهنگسرای تابستانی ائل گلی تبریز، استقبال مردم و مسافران از این فرهنگسرا را چشمگیر اعلام می کند و می گوید: این فرهنگسرا که شامل غرفه های مختلفی از قبیل آموزش سرمه دوزی، آموزش فویل کاری، آموزش خوشنویسی با خودکار، آموزش نقاشی روی سفال، غرفه فروش سوغات تبریز، غرفه نقاشی زنده، نمایشگاه عکس قدیم تبریز، نمایشگاه آموزش فرهنگ ترافیک و ... است، روزانه پذیرای مهمانان و شهروندان بسیاری می باشد.
چهارشنبه 30 تير 1389

اتوبوس شادی و شادی کودکان

اتوبوس شادی و شادی کودکان "اتوبوس شادی" و "بیزیم گوذر" یکی از پر طرفدارترین برنامه های سومین جشنواره تابستانی است که هر روز عصر در محلات و مجتمع های مسکونی مختلف تبریز برگزار می شود. محمدرضا اختری مسئول اجرای این دو برنامه است و در خصوص اتوبوس شادی که ویژه کودک و نوجوان اجرا می شود، می گوید: این برنامه با هدف ایجاد نشاط و ترویج روحیه شادی در کودکان و با هدف آموزش مسائل شهروندی ترتیب داده شده است چرا که ما معتقدیم برای ارتقای فرهنگ شهروندی باید از ریشه شروع کرد تا کودکانی که آینده شهر و جامعه خواهند بود با این مسائل آشنا شوند.
دوشنبه 28 تير 1389

برنامه های فرهنگی نیاز جامعه امروز هستند

برنامه های فرهنگی نیاز جامعه امروز هستند عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز گفت: برنامه های فرهنگی نیاز جامعه و شهروند امروز هستند به گزارش کمیته اطلاع رسانی سومین جشنواره تابستانی تبریز، اصغر عابد زاده ضمن بیان مطلب فوق و با اشاره به اینکه امروزه مشکلات ما تنها سیاسی، اقتصادی و امنیتی نیستند افزود: در این برهه از زمان تمام کارشناسان امر به این نتیجه رسیده اند که بشر امروز از مشکلات اجتماعی بیش از هر چیز رنج می برد.
يکشنبه 27 تير 1389

یادهای بی فراموشی

یادهای بی فراموشی زندگی آنقدر مشغولت کرده، گرفتاری ها آنقدر خسته ات کرده، روزمرگی آنقدر بی حوصله ات کرده که از سر کوچه بی توجه رد می شوی تا به خانه برسی. هر روز از خانه که بیرون می آیی نام خیابان محل کارت را بی هیچ دقتی برای تاکسی فریاد می زنی. انگار نامی که بر زبان می آوری تنها یک واژه سرگردان است. دیگر نه نام کوچه ها و کوی های محله ات و نه نام میدان ها و خیابان های شهرخود را معنا نمی دهی. انگار که تنها یک نام هستند. اما بی شک جایی پس پشت همه روزمرگی ها و خستگی ها، جایی ورای تمام بی حوصلگی ها، جایی ته دلت می دانی که انسان هایی که نام نامی شان کوچه ها و خیابان هایمان و بیش از همه خاطره هایمان را زینت بخشیده است، دریایی بودند از عشق و دلاوری. امید روزهای سختمان بودند و مقابل چشمانمان چون خورشید تابیدند و در خون غلتیدند و غروب کردند. می دانیم که دنیا هم وارونه شود نمی توانیم جوانمردی ها و ایثار مردان بزرگ را از یاد ببریم.
يکشنبه 27 تير 1389

عکاسان 44 شهر به تبریز می آیند

عکاسان 44 شهر به تبریز می آیند دبیر جشنواره سراسری عکس فیروزه گفت: عکاسان 44 شهر از سراسر کشور به تبریز می آیند به گزارش کمیته خبر و اطلاع رسانی سومین جشنواره تابستانی تبریز، کریم متقی ضمن بیان مطلب فوق افزود: تعداد 867 عکاس از سراسر کشور از طریق اینترنت در جشنواره فیروزه ثبت نام کرده اند که تعداد 667 پرونده عکاسان علاقمند کامل بوده و در جشنواره شرکت داده شده اند.
شنبه 26 تير 1389

تقدیر از مقام پاسدار در جشنواره تابستانی تبریز

تقدیر از مقام پاسدار در جشنواره تابستانی تبریز روز جمعه، 25 تیرماه، همزمان با سالروز میلاد اسوه مقاومت و پایداری، امام حسین (ع) و روز پاسدار، پارک ائل گلی یک بار دیگر میزبان سومین جشنواره تابستانی تبریز شد تا این روز عزیز را در کنار هزاران نفر از همشهریان تبریزی و مهمانان شهر تبریز جشن بگیرد. باز هم استقبال چشمگیر مردم همه را غافلگیر کرد. از ساعت 7 عصر به بعد روی صندلی های چیده شده برای حضار، جایی برای نشستن باقی نمانده بود.
شنبه 26 تير 1389

جنگ شادی در محله آخمقیه

جنگ شادی در محله آخمقیه جنگ محله آخمقیه اولین برنامه ویژه محلات سومین جشنواره تابستانی تبریز است. ساعت 6 یکی از عصرهای نسبتا گرم تبریز. اتوبوس شادی مقابل بوستان آخمقیه ایستاده است و همه چیز برای اجرای یک برنامه شاد و سرگرم کننده آماده است. محمود کریمی، هنرمند محبوب برنامه کودک شبکه استانی سهند به همراه دوستان طنزپرداز خود برنامه را شروع می کنند.از همان دقایق اول برنامه، صندلی ها پر شده و عده زیادی هم ایستاده اند. بچه ها با دقت زیادی برنامه را دنبال می کنند و لبخند بر لب تک تک آنها نقش بسته است. کوچک و بزرگ، زن و مرد، پیر و جوان مشغول تماشای برنامه هستند و همه به شوخی های نمایش کودکانه می خندند. محمود کریمی و همراهانش برای بچه ها مسابقه هم اجرا می کنند و بچه ها نیز مشتاقانه در اجرای برنامه مشارکت می کنند.
جمعه 25 تير 1389