لینک های مرتبط


 
 
 

 
 
مهمان : 2
اعضا عضو سایت : 3
اعضا آنلاین : 0
امروز : 32
ديروز : 190
ماه : 6711
 
  جستجو
 
 آرشیو
کلمه کلیدی
:
از
تا
جستجو

اتوبوس شادی و شادی کودکان

"اتوبوس شادی" و "بیزیم گوذر" یکی از پر طرفدارترین برنامه های سومین جشنواره تابستانی است که هر روز عصر در محلات و مجتمع های مسکونی مختلف تبریز برگزار می شود. محمدرضا اختری مسئول اجرای این دو برنامه است و در خصوص اتوبوس شادی که ویژه کودک و نوجوان اجرا می شود، می گوید: این برنامه با هدف ایجاد نشاط و ترویج روحیه شادی در کودکان و با هدف آموزش مسائل شهروندی ترتیب داده شده است چرا که ما معتقدیم برای ارتقای فرهنگ شهروندی باید از ریشه شروع کرد تا کودکانی که آینده شهر و جامعه خواهند بود با این مسائل آشنا شوند.
دوشنبه 28 تير 1389

برنامه های فرهنگی نیاز جامعه امروز هستند

عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز گفت: برنامه های فرهنگی نیاز جامعه و شهروند امروز هستند به گزارش کمیته اطلاع رسانی سومین جشنواره تابستانی تبریز، اصغر عابد زاده ضمن بیان مطلب فوق و با اشاره به اینکه امروزه مشکلات ما تنها سیاسی، اقتصادی و امنیتی نیستند افزود: در این برهه از زمان تمام کارشناسان امر به این نتیجه رسیده اند که بشر امروز از مشکلات اجتماعی بیش از هر چیز رنج می برد.
يکشنبه 27 تير 1389

یادهای بی فراموشی

زندگی آنقدر مشغولت کرده، گرفتاری ها آنقدر خسته ات کرده، روزمرگی آنقدر بی حوصله ات کرده که از سر کوچه بی توجه رد می شوی تا به خانه برسی. هر روز از خانه که بیرون می آیی نام خیابان محل کارت را بی هیچ دقتی برای تاکسی فریاد می زنی. انگار نامی که بر زبان می آوری تنها یک واژه سرگردان است. دیگر نه نام کوچه ها و کوی های محله ات و نه نام میدان ها و خیابان های شهرخود را معنا نمی دهی. انگار که تنها یک نام هستند. اما بی شک جایی پس پشت همه روزمرگی ها و خستگی ها، جایی ورای تمام بی حوصلگی ها، جایی ته دلت می دانی که انسان هایی که نام نامی شان کوچه ها و خیابان هایمان و بیش از همه خاطره هایمان را زینت بخشیده است، دریایی بودند از عشق و دلاوری. امید روزهای سختمان بودند و مقابل چشمانمان چون خورشید تابیدند و در خون غلتیدند و غروب کردند. می دانیم که دنیا هم وارونه شود نمی توانیم جوانمردی ها و ایثار مردان بزرگ را از یاد ببریم.
يکشنبه 27 تير 1389

عکاسان 44 شهر به تبریز می آیند

دبیر جشنواره سراسری عکس فیروزه گفت: عکاسان 44 شهر از سراسر کشور به تبریز می آیند به گزارش کمیته خبر و اطلاع رسانی سومین جشنواره تابستانی تبریز، کریم متقی ضمن بیان مطلب فوق افزود: تعداد 867 عکاس از سراسر کشور از طریق اینترنت در جشنواره فیروزه ثبت نام کرده اند که تعداد 667 پرونده عکاسان علاقمند کامل بوده و در جشنواره شرکت داده شده اند.
شنبه 26 تير 1389

تقدیر از مقام پاسدار در جشنواره تابستانی تبریز

روز جمعه، 25 تیرماه، همزمان با سالروز میلاد اسوه مقاومت و پایداری، امام حسین (ع) و روز پاسدار، پارک ائل گلی یک بار دیگر میزبان سومین جشنواره تابستانی تبریز شد تا این روز عزیز را در کنار هزاران نفر از همشهریان تبریزی و مهمانان شهر تبریز جشن بگیرد. باز هم استقبال چشمگیر مردم همه را غافلگیر کرد. از ساعت 7 عصر به بعد روی صندلی های چیده شده برای حضار، جایی برای نشستن باقی نمانده بود.
شنبه 26 تير 1389

جنگ شادی در محله آخمقیه

جنگ محله آخمقیه اولین برنامه ویژه محلات سومین جشنواره تابستانی تبریز است. ساعت 6 یکی از عصرهای نسبتا گرم تبریز. اتوبوس شادی مقابل بوستان آخمقیه ایستاده است و همه چیز برای اجرای یک برنامه شاد و سرگرم کننده آماده است. محمود کریمی، هنرمند محبوب برنامه کودک شبکه استانی سهند به همراه دوستان طنزپرداز خود برنامه را شروع می کنند.از همان دقایق اول برنامه، صندلی ها پر شده و عده زیادی هم ایستاده اند. بچه ها با دقت زیادی برنامه را دنبال می کنند و لبخند بر لب تک تک آنها نقش بسته است. کوچک و بزرگ، زن و مرد، پیر و جوان مشغول تماشای برنامه هستند و همه به شوخی های نمایش کودکانه می خندند. محمود کریمی و همراهانش برای بچه ها مسابقه هم اجرا می کنند و بچه ها نیز مشتاقانه در اجرای برنامه مشارکت می کنند.
جمعه 25 تير 1389

«راهنما» کتابی برای معرفی کوتاه تبریز

«راهنما» عنوان کتابی است که به منظور معرفی کوتاه شهر تبریز چاپ و منتشر شده است.
يکشنبه 20 تير 1389

50 نمایش خیابانی در سطح شهر

رامین راستی مسئول کمیته هنری سومین جشنواره تابستانی تبریز است و در خصوص جشنواره می گوید: سومین جشنواره تابستانی تبریز که بزرگترین جشنواره متمرکز الگوی اوقات فراغت شهروندان تبریزی است و نقش بسزایی در ترویج فرهنگ شاد زیستن و سلامت روحی و روانی شهروندان فهیم دارد، با معرفی کلیه ظرفیت های اوقات فراغت این شهر جهت تحقق اهداف فرهنگی، هنری و اجتماعی برگزار می شود.
يکشنبه 20 تير 1389

جشنواره تابستانی در ایستگاه راه آهن

از ساعت 5 و 30 دقیقه عصر در محله راه آهن جنب وجوش غریبی حاکم است. سن اتوبوس شادی در ایستگاه خود ایستاده و صفحه مسابقه مار و پله روی زمین در حال پهن شدن. بچه ها یکی یکی اطراف اتوبوس جمع شده و منتظر شروع برنامه هستند باز هم محمود کریمی و دوستان هنرمندش با سبدی پر از شور و شادی می آیند و لبخند را میان بچه ها می پاشند.
يکشنبه 20 تير 1389

سومین جشنواره تابستانی تبریز از ائل گلی کلید خورد

سومین جشنواره تابستانی تبریز راس ساعت 20 عصر جمعه همزمان با شب مبعث پیامبر اکرم(ص) و با حضور بیش از 10 هزار نفر از شهروندان تبریزی و مسافران و گردشگران تابستانی در پارک ائل گلی تبریز کلید خورد.
شنبه 19 تير 1389