لینک های مرتبط


 
 
 

 
 
مهمان : 2
اعضا عضو سایت : 3
اعضا آنلاین : 0
امروز : 32
ديروز : 190
ماه : 6711
 
  جستجو
 
 آرشیو
کلمه کلیدی
:
از
تا
جستجو

خبرنامه سومین جشنواره عکس فیروزه

همزمان با برگزاری سومین جشنواره عکس فیروزه، خبرنامه این جشنواره در دو شماره چاپ منتشر شد. شماره اول خبرنامه در مراسم افتتاحیه و شماره دوم آن در مراسم اختتامیه جشنواره توزیع شد که «در قاب عکس هنرمندان»، «به استقبال فیروزه سوم»، «جشنواره سوم گامی برای حرفه ای شدن»، «هماهنگی کامل میان نهادهای فرهنگی و اجتماعی برای برگزاری جشنواره سوم»، «بوی فیروزه می آید!»، «یادی از مرحوم بهمن جلالی»، «مخاطبان فیروزه را پسندیدند»، «فیروزه در اصفهان»، «تبریز در نگاه عکاسان جشنواره دوم»، «معرفی هیات داوران جشنواره سوم»، «گزارشی از عکاسخانه جدیدالاسلام»، «توسعه پایدار شهری هدف جشنواره فیروزه» و «پیام تلفنی دکتر هادی شفائیه به دومین جشنواره» عناوین شماره اول این خبرنامه را تشکیل می دهند.
يکشنبه 3 مرداد 1389

فیروزه سبب پویایی عکاسی در کشور است

مقام دوم اولین دوره جشنواره سراسری عکس فیروزه گفت: جشنواره عکس فیروزه سبب رشد و پویایی هنر عکاسی در کشور می شود.
شنبه 2 مرداد 1389

فیروزه بستری برای رقابت سالم عکاسان کشور

عکاس برگزیده سومین جشنواره سراسری عکس فیروزه گفت: جشنواره فیروزه بستر بسیار مناسبی برای رقابت سالم میان عکاسان سراسر کشور است
شنبه 2 مرداد 1389

لنز 300 عکاس تبریز را نشانه گرفت

ساعت 7 عصر روز جمعه اول مرداد ماه مصادف بود با شروع به کار سومین جشنواره سراسری عکس فیروزه. تالار اندیشه پارک ها و فضای سبز شهری واقع در پارک ائل گلی میزبان مسئولان فرهنگی و شهری، 300 عکاس بومی و غیر بومی و علاقه مندان رشته عکاسی بود. آیین افتتاح جشنواره فیروزه با حضور علیرضا نوین شهردار تبریز، عباس عادلی شهردار منطقه 4، مسعود برزگر جلالی مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهری، اصغرعابدزاده عضور شورای اسلامی کلانشهر تبریز و هیئت داوران برگزار شد.
شنبه 2 مرداد 1389

فیروزه راهی برای ماندگاری عکس و عکاسی است

برنده جایزه ویژه هادی شفاییه در دومین جشنواره سراسری عکس فیروزه گفت: جشنواره فیروزه راهی برای ماندگاری هنر عکس و عکاسی است.
جمعه 1 مرداد 1389

رونمایی از دو اثر فاخر در حوزه موسیقی آذربایجان

مدیر عامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز از برگزاری آیین رونمایی از دو اثر فاخر در حوزه موسیقی فولکلور آذربایجان خبر داد. به گزارش روابط عمومی و تبلیغات سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، در این مراسم که به دلیل ارج نهادن به موسیقی فاخر و ارزشمند آذربایجان برگزار می شود، از دو اثر جدید و از فعالیت های هنری دو هنرمند نام آور استان در این حوزه تقدیر به عمل می آید.
جمعه 1 مرداد 1389

از این دورها بوسه ای حواله آن دیوارهای کاهگلی می کنم

هادی شفاییه در سال 1302 در تبریز متولد شد و 10 ساله بود که اولین عکس را گرفت، شیشه اش را ظاهر کرد و عکسش را چاپ کرد.در سال 1330 برای اولین بار در یک مسابقه عکاس که توسط انجمن فرهنگی ایران و فرانسه ترتیب داده بود، شرکت کرد و با تنها اثری که فرستاده بود، به عنوان نفر اول برگزیده شد.در سال 1333 در مسابقه جامعه لیسانسیه های دانشسرای عالی شرکت نمود و در دو بخش پرتره و طبیعت بی جان باز هم به عنوان نفر اول انتخاب شد.
جمعه 1 مرداد 1389

تبریز در قاب شیشه ای

وقتی تمام جان و فکر و اندیشه چشم می شوند و جا می گیرند در چار چوبی شیشه ای، وقتی ذهن و زیبایی،کلام و فریاد با نقش و منظره و شهر در هم می آمیزند، وقتی که نقطه های طلایی ذهن رنگ می گیرند و در کادری کوچک به اندازه یک دنیا طرح می شوند، وقتی که دست و چشم و فکر همراه می شوند، ناگهان دریچه باز می شود و شهر و آدم هایش هزاران هزار بار جا می ماند در هزاران هزار چارچوب. شهر رنگ دیگری می گیرد و برای همیشه در قاب خود ثبت می شود. اینجا مهد تاریخ فرهنگ و هنر و تمدن است. اینجا شهر فیروزه ای تبریز است.
پنجشنبه 31 تير 1389

جشنواره تابستانی در پارک قله

سومین جشنواره تابستانی تبریز در دومین هفته شروع به کار خود، مهمان محله عباسی است. پارک قله میزبان اتوبوس شادی و جنگ شبانگاهی جشنواره است. بیش از 2 هزار نفر از اهالی محله عباسی و بیلانکوه برای دیدن برنامه در پارک جمع شده اند. پس از پایان برنامه اتوبوس شادی که ویژه کودک و نوجوان است، نمایش طنز در قالب جنگ شبانگاهی خنده را بر لب هزاران شهروند حاضر در مراسم می آورد. به میان جمع حاضر می رویم تا از نزدیک عکس العمل آنها را در خصوص برنامه ببینیم.
چهارشنبه 30 تير 1389

جشنواره بهانه ای برای شناساندن فرهنگ تبریز

حسین آذر نیا، مسئول فرهنگسرای تابستانی ائل گلی تبریز، استقبال مردم و مسافران از این فرهنگسرا را چشمگیر اعلام می کند و می گوید: این فرهنگسرا که شامل غرفه های مختلفی از قبیل آموزش سرمه دوزی، آموزش فویل کاری، آموزش خوشنویسی با خودکار، آموزش نقاشی روی سفال، غرفه فروش سوغات تبریز، غرفه نقاشی زنده، نمایشگاه عکس قدیم تبریز، نمایشگاه آموزش فرهنگ ترافیک و ... است، روزانه پذیرای مهمانان و شهروندان بسیاری می باشد.
چهارشنبه 30 تير 1389