لینک های مرتبط

 
 
 

 
 
  جستجو
 
تاریخ : يکشنبه 23 شهريور 1393     |     کد : 1996

پنجمین جشنواره کارتون شهرو شهروندی / هنر، سرچشمه صلح و آرامش در جهان است

مديرعامل سازمان فرهنگي هنري شهرداري تبريز، هنر را سرچشمه جوشان صلح و آرامش و دوستي دانست و بر استمرار اقدامات فرهنگي و هنري براي نزديكي كشورها تاكيد نمود.

مديرعامل سازمان فرهنگي هنري شهرداري تبريز، هنر را سرچشمه جوشان صلح و آرامش و دوستي دانست و بر استمرار اقدامات فرهنگي و هنري براي نزديكي كشورها تاكيد نمود.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، حسین آذرنیا طي سخناني در آیین اختتام پنجمین جشنواره بین المللی کارتون شهر و شهروندی تبریز، مصاديق مختلف هنري را سرچشمه صلح و آرامش دانست و ابراز اميدواري نمود با استمرار چنين اقداماتي، شاهد دوستي و نزديكي مردم جهان به يكديگر باشيم.
وي افزود: سالها قبل در جلسات اتاق فكر سازمان فرهنگي هنري شهرداري تبريز، جاي خالي و خلا هنر كارتون در حوزه هاي شهري و زندگي و رفتار شهروندي مشاهده شد و براي رفع اين خلا تصميماتي اتخاذ گرديد كه اين جشنواره ماحصل آن صحبت هاست.
آذرنيا همچنين از استاد رحيم بقال اصغري كه عمري در راه آموزش و اعتلاي هنر كارتون و تربيت كارتونيست هاي موفق و ايجاد ارتباط ميان شهر تبريز و كشورمان با ساير نقاط دنيا بر اساس اين مقوله هنري تلاش نموده اند قدرداني نمود.
به گفته مديرعامل سازمان فرهنگي هنري شهرداري تبريز، چشم مديران و مردم به ديدن برخي نازيبايي ها عادت كرده و نسبت به آنها بي حساسيت شده اند، اما چشم تيزبين و نگاه دقيق هنرمندان و به ويژه كارتونيست ها، از نازيبايي ها به سادگي عبور نمي كند و هر مساله اي را دست مايه نگاه دقيق و سازنده قرار مي دهد.
آذرنيا افزود: به همين علت و با توجه به زبان غيرمستقيم هنر كاريكاتور در بيان مطالب، حالت نصيحت گونه ندارد و عموم مردم به سادگي محتواي اين تصاوير را دريافت مي كنند.
در اين مراسم از استاد رحيم بقال اصغري دبير پنج دوره جشنواره كارتون شهر و شهروندي براي برگزاري اين جشنواره به شكلي استاندار، در حد و اندازه هاي جهاني و دريافت نشان 5ستاره طلايي فكو، با اهداي نشان ويژه هفته نكوداشت تبريز قدرداني شد.
گفتني است این دوره از جشنواره با شرکت هنرمندانی از 57 کشور جهان به یکی از بزرگترین رویدادهای هنری شهر تبدیل شده و در مجموع 1200 اثر در دبیرخانه این جشنواره به ثبت رسیدند؛ به شكلي كه سهم هنرمندان ایرانی از این آثار ارسالی، 700 اثر و سهم هنرمندان خارجی 500 اثر بوده که در قالب آثاری با تکنیک های متفاوت به دبیرخانه جشنواره رسیده و توسط داوران بررسی شده است.مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز