لینک های مرتبط

 
 
 

 
 
  جستجو
 
تاریخ : يکشنبه 23 شهريور 1393     |     کد : 1995

پنجمین جشنواره کارتون شهرو شهروندی / كاريكاتور، هنري مرتبط با زندگي مردم است

دبیر پنجمین جشنواره کارتون شهر و شهروندی، اين هنر را هنري در ارتباط تنگاتنگ با مسائل مختلف زندگي مردم در سراسر جهان معرفي نمود.

دبیر پنجمین جشنواره کارتون شهر و شهروندی، اين هنر را هنري در ارتباط تنگاتنگ با مسائل مختلف زندگي مردم در سراسر جهان معرفي نمود.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداري تبريز، رحیم بقال اصغری در آیین اختتام پنجمین جشنواره بین المللی کارتون شهر و شهروندی تبریز، با اشاره به برگزاری پنج دوره جشنواره كارتون شهر و شهروندی توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز و تبدیل شدن آن به یک جریان اثر گذار هنری در عرصه جهان گفت: اين مايه افتخار ماست كه جشنواره اي در حد و اندازه بين المللي را در شهر هنردوست تبريز برگزار مي كنيم.
به گفته وي در جهان سالانه نزدیک یکصد جشنواره کارتون برگزار می شود و توجه هنرمندان را به خود جلب می کنند و جشنواره كارتون شهر و شهروندي تبريز توانسته با 5 دوره برگزاري موفق جاي خود را در ميان معتبرترين جشنواره هاي كارتون جهاني باز كند.بقال اصغری افزود: جشنواره کاریکاتور شهر و شهروندی تبریز، جزو معدود جشنواره های معتبری است که فکو رسمیت آنها اعلام کرده است و توانسته به سطحی از یک جشنواره حرفه ای در جهان بدل شود و نشان پنج ستاره طلایی فکو را از آن خود کند.
بقال اصغری با ابراز مسرت از اینکه این جشنواره توانسته استمرار یابد، اظهار داشت: این جشنواره پنج دوره است که برگزار می شود و در حال تبدیل شدن به یک جریان منسجم فرهنگی و هنری است و توانسته مخاطبان حرفه ای خود از سراسر جهان را به خود جذب نموده و نتیجه ای اثر بخش داشته باشد.
وي با قدرداني از حمايت سازمان فرهنگي هنري شهرداري تبريز از اين اقدام فرهنگ ساز و همچنين انتشار كتابچه هاي كارتون با مضامين شهروندي براي گسترش فرهنگ سازي در اين راستا، افزايش حضور هنر كاريكاتور در زندگي روزمره مردم تاكيد نمود.
همچنين با توجه به همزماني روز اختتاميه با روز تولد «گرونديزل» هنرمند لهستاني كه دوره قبل جزو سه نفر اول جشنواره بوده و به همين جهت به عنوان داور اين دوره از جشنواره انتخاب شده، از طرف هنرمندان كارتونيست تبريز و هيات برگزاري جشنواره، كيك تولد و هديه اي به رسم يادبود به اين هنرمند برجسته بين المللي تقديم شد.مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز