لینک های مرتبط


 
 
 

 
  جستجو
 
تاریخ : يکشنبه 2 شهريور 1393     |     کد : 1955

در راستای آموزش فرهنگ شهروندی صورت می گیرد: انتشار 20 جلد کتابچه کاریکاتور شهر و شهروندی

سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، در راستای آموزش فرهنگ شهروندی، 20 جلد کتابچه کاریکاتور را با مضامین مرتبط زندگی شهروندی منتشر می کند.

سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، در راستای آموزش فرهنگ شهروندی، 20 جلد کتابچه کاریکاتور را با مضامین مرتبط زندگی شهروندی منتشر می کند.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، این مجموعه آثار دربردارنده رفتارهای سوء شهروندان در زندگی شهری و تعاملات بین آنهاست که به صورت نمادین بروز این رفتارها را در قالب شخصیتی به نام «زنجفیل» گوشزد می کند.
برخورد طنزآمیز و مطایبه گونه در انتقال کاستی های فرهنگ شهروندی در این مجموعه ها از این رو صورت گرفته تا با توجه به روحیه خاص مخاطبان و توجه به مصادیق فرهنگی هنچون کاریکاتورر، در برخورد با آموزه های اخلاقی بهره گرفته شده و موجبات اثرگذاری این مطالب در رفتارهای روزمره مردم فراهم شود.
در این سری کتابچه ها که با همت و ایده پردازی های رحیم بقال اصغری تهیه و تدوین و آماده انتشار شده است، اشکال مختلف رفتارهای نامناسب شهروندی به گونه ای پندآموز نشان داده می شود تا با ایجاد حس همذات پنداری در وجود مخاطبان، عمق زشتی و نادرستی این رفتارها را تبیین کرده و از انجام آنها توسط شهروندان جلوگیری به عمل آورد.
اشتباهات و مسائل مطرح شده در این مجموعه ها از عادی ترین و ابتدایی ترین رفتارها تا پیچیده ترین نوع تعاملات را در بر می گیرد و می کوشد پیام هنرمند را به هنرمندانه ترین و اثرگذارترین شکل به جامعه انتقال دهد.
براساس برنامه ریزی موجود، این کتابچه ها تا بیستم شهریور ماه توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز در میان اقشار مختلف شهروندان توزیع خواهد شد.
گفتنی است سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برای ارتقای سطح فرهنگ شهری و شهروندی اقدامات مختلفی از جمله برگزاری نمایشگاه عکس دیوارهای شهر من، و جشنواره کاریکاتور شهر و شهروند را نیز انجام داده و برنامه های دیگری نیز برای تبیین مصادیق فرهنگ شهروندی در دست اجرا دارد.مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز
نوشته شده در   يکشنبه 2 شهريور 1393  ساعت  21:33   توسط   مدیر سایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز    تعداد بازدید  2233
ویرایش شده در يکشنبه 2 شهريور 1393 ساعت 21:34 توسط مدیر سایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :