لینک های مرتبط

 
 
 

 
 
  جستجو
 
تاریخ : يکشنبه 1 خرداد 1390     |     کد : 275

تندیس نخستین جشنواره کتاب سال تبریز در دست برگزیدگان

همزمان با برگزاری آیین اختتامیه نخستین جشنواره کتاب سال تبریز، نویسندگان و محققان برگزیده جشنواره جوایز خود را دریافت نمودند.

همزمان با برگزاری آیین اختتامیه نخستین جشنواره کتاب سال تبریز، نویسندگان و محققان برگزیده جشنواره جوایز خود را دریافت نمودند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، این آیین با حضور نویسندگان و محققان برجسته کشور، مسئولان شهری و شهردار تبریز و مردم فرهنگ دوست شهر تبریز برگزار گردید و استاد میرجلال الدین کزازی و دکتر اکبر ایرانی به عنوان مهمان ویژه مراسم حضور داشتند.

در نخستین جشنواره کتاب سال تبریز، کتاب «نفرین های یک کلاغ از پیش مرده» نوشته علی ناصری در بخش کودک و نوجوان، کتاب «جغرافیا و شهر شناسی» نوشته زنده یاد دکتر یدالله فرید در بخش مدیریت شهری، کتاب «قیام آذربایجان و ستارخان» نوشته زنده یاد اسماعیل امیرخیزی در بخش فرهنگ و تاریخ، کتاب «اعدامم کنید» نوشته مهدی نعلبندی در بخش انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، کتاب«زبان شناسی از دیدگاه انسان شناسی» نوشته نرمینه معینیان در بخش تحقیق و پژوهش، کتاب«جامع الالحان عبدالقادر بن غیبی حافظ مراغی» نوشته بابک خضرایی در بخش هنر، و کتابهای «صد سال تنهایی در باب آرای شفیعی کدکنی» و «شفیعی کدکنی و هزاران سال انسان» نوشته کریم فیضی در بخش ادبیات به عنوان آثار برگزیده معرفی شده و لوح تقدیر و تندیس جشنواره را دریافت نمودند.

همچنین کتاب «من از موصل آمده ام» نوشته رضا قلیزاده علیار در بخش انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، «شهر من تبریز» نوشته بهروز خاماچی در بخش فرهنگ و تاریخ، «باستان شناسی آذربایجان» نوشته مشترک محمد فیض خواه و صمد علیون، «منطق الطیر عطار نیشابوری» نوشته مشترک سعید قره بگلو و رضا انزابی نژاد در بخش ادبیات و کتاب «مبانی سازمان و مدیریت» نوشته صابر قربانی در بخش مدیریت شهری شایسته تقدیر معرفی شده و لوح تقدیر هیات داوران به پدیدآورندگان این آثار اهدا گردید.

در بخش گرافیک و تصویرسازی، کتاب«دست های کوچک دعا» کاری از حوزه هنری آذربایجان شرقی به عنوان اثر برگزیده اعلام شد و شهرام خدایی، مدیر این مرکز، هدیه اثر برگزیده را دریافت نمود.

اصغر عباسپور مدیر انتشارات آیدین و سعید جلالی مدیر انتشارات ستوده به عنوان ناشران نمونه سال تبریز معرفی و جوایز خود را دریافت نمودند.

جایزه ویژه قلم طلایی جشنواره نیز به کتاب ارزشمند «مکتب حافظ» اثر استاد زنده یاد دکتر منوچهر مرتضوی تعلق گرفت و سعید جلالی مدیر انتشارات ستوده و ناشر این اثر، تندیس قلم زرین و هدیه این بخش را برای انتقال به خانواده این نویسنده و محقق برجسته دریافت نمود.

گفتنی است نخستین جشنواره کتاب سال تبریز به ابتکار سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز و باهدف ارج نهادن به پدیدآورندگان کتاب در سال 88 طراحی و برگزار شد.

دبیرخانه این جشنواره از عموم نویسندگان بومی و غیربومی که آثار خود را طی سال 1388 با موضوعات تصریح شده در دبیرخانه جشنواره، منتشر کرده بودند خواست که آثار خود را با توجه به تقسیم بندی موضوعی اعلام شده به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

پس از خاتمه زمان تمدید شده برای ارسال آثار در مجموع 250 عنوان اثر از استانهای مختلف کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و در بخش های تاریخ و فرهنگ، هنر، ادبیات، تحقیق و پژوهش، مدیریت شهری، کودک و نوجوان، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مورد نقد و بررسی و داوری قرار گرفت و طی مراسمی که با استقبال اهالی فرهنگ و مردم شهر برگزار گردید، برگزیدگان معرفی و از تلاش آنان تقدیر به عمل آمد.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز