چهارشنبه 29 اسفند 1397 _
 
 
 لینک های مرتبط


 
 
 

 
  جستجو
 
تاریخ : دوشنبه 25 آذر 1392     |     کد : 1559

مروری بر نکات آموزشی عکاس ایتالیایی در کارگاه تخصصی چهارمین جشنواره عکس فیروزه

پائولو پاتریزی، عکاس ایتالیایی مقیم ژاپن، که در روزهای گذشته، کارگاه تخصصی پرتره محیطی را در تبریز برگزار می کند، مطالب و موارد سودمندی را در خصوص عکاسی مستند به عکاسان شرکت کننده انتقال داد.


پائولو پاتریزی، عکاس ایتالیایی مقیم ژاپن، که در روزهای گذشته، کارگاه تخصصی پرتره محیطی را در تبریز برگزار می کند، مطالب و موارد سودمندی را در خصوص عکاسی مستند به عکاسان شرکت کننده انتقال داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، پائولو پاتریزی، عکاس مستند با موضوع تضاد بین سنت و مدرنیته و قطع فرهنگی تولید از رشد سریع اقتصادی است. وی تمرکز خود را بیش تر روی روابط انسانی و اجتماعی بر اساس داستان پردازی دارد. پاتریزی کار خود را نخستین بار به عنوان یک دستیار حرفه‎ای در لندن آغاز کرد.وی برنده‎ی دوم جایزه‎ی ورد پرس فوتو در بخش روزمرگی(daily life) در سال 2013 و برنده‎ی سوم تک عکس در رشته‎ی طبیعت در همین آژانس است.

اهم مطالب ارائه شده در این کارگاه ها به این شرح است:* در جشنواره هایی که در آن آثار به صورت نگاتیو ارائه می شد به دلایل مختلف امکان ادیت فراهم نبود و در ان آثار به صورت تکنیکی ارئه می شد و تکنیک عکاسی در آن حرف اول را می زد.
* در آن جشنواره ها برخورد با موضوع بسیار حرفه ای و تخصصی بود و عکاسان هم به واسطه آن تلاش می کردند که عکس های خوبی بگیرند.
* با ظهور دوربین های دیجیتال و ابزارهای کامپیوتری ویرایش عکس، کار عکاسی به صورتی دیگر دنبال شد. نرم افزار فتوشاپ بر مبنای تکنیک قدیمی برنامه نویسی شده است.
* در دوره ای که من کار عکاسی می کردم، برای مجلات کار شخصی می کردم و اثارم را به صورت آثار شخصی ارائه می کردم و در کارهای تجاری نیز برای تامین هزنیه هایم حضور داشتم.
* بعد از مهاجرتم به ژاپن، سمت و سوی کارهایم به سمت کارهای فرهنگی بود و سعی می کردم به مسائلی از این دست بپردازم.
* عکاسی از کشته های سومالی و فشن های خیابانی به دلیل جذابیت ذاتی شان برای مخاطب، از جمله پروژه هایی هستند که من برای خودم و برای ارتقای سطح حرفه ای ام انجام دادم.
* انتخاب شدن من طی دو دوره در جشنواره ورد پرس فوتو به من این ذهنیت را داد که می توان با تمرکز در جزییات عکاسی و ایجاد نگاه عکاسانه، کارهای موفقی خلق کرد.

* پرتره محیطی به سبب بهره مندی از ویژگی داستانی خود، الگوی خوبی برای پروژه عکاسی است و ما در این کارگاه بر روی آن تاکید خواهیم کرد.
* با بررسی در عکس هایی که حس نزدیکی بیشتری به آنها داریم، می توانیم داستانی که در مورد آن بوجود می آید را بیان کنیم.
مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز