لینک های مرتبط

 
 
 

 
 
  جستجو
 
تاریخ : چهارشنبه 7 آذر 1397     |     کد : 5089

انجمن خوشنویسان، الگوی موفق یک تشکل‌ هنری است

مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز با حضور در انجمن خوشنویسان تبریز، ضمن دیدار با رئیس و جمعی از اساتید، انتخاب انجمن خوشنویسان تبریز را به عنوان انجمن برتر کشور تبریک گفت.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز، میکائیل نظری در این دیدار با اشاره به پیشینه طلایی انجمن خوشنویسان گفت: انجمن خوشنویسان با بیش از 60 سال سابقه، از مهم‌ترین و موثرترین الگوهای سازمان‌دهی نهادهای هنری در کشور است و در این میان، انجمن خوشنویسان تبریز، همواره نقش تعیین‌کننده در پرورش استعدادهای ممتاز داشته‌است.
وی با قدردانی از تلاش‌های ریاست انجمن خوشنویسان اظهار داشت: استاد نصیری، سال‌های متمادی در هر دو حوزه تدریس وخلق آثار ماندگار فعال بوده‌اند و خرسندیم که تجربه گرانبهای‌ ایشان و تلاش اساتید گرانقدر، زمینه‌ساز درخشش انجمن خوشنویسان در سطح کشور شده‌است.
نظری با یادآور شدن فعالیت‌های متنوع سازمان در حوزه خوشنویسی، خاطرنشان کرد: با ادامه این مسیر تعامل، می‌توانیم جایگاه این هنر را در قالب همایش‌ها و کارگاه‌های خوشنویسی، در برنامه‌های سازمان ارتقا دهیم.
استاد نصیری، رئیس انجمن خوشنویسان تبریز نیز ضمن قدردانی از حضور  مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز، خاطرنشان کرد: سازمان و انجمن، در سال‌های اخیر، همکاری‌های نزدیک و موثر داشته‌اند و ادامه همکاری‌ها می تواند این هنر سنتی را در میان جوانان و نوجوانان پررنگ‌تر کند.
وی با تاکید بر تقویت جایگاه خوشنویسی و به ویژه خط نستعلیق در سطح شهر اظهار داشت: بهره‌گیری از ظرفیت هنری خوشنویسی در سطح شهر، به زیبایی و لطافت فضای شهری خواهد انجامید.
رئیس انجمن خوشنویسان تبریز متذکر شد: نستعلیق در نیمه دوم قرن هشتم و توسط میرعلی تبریزی وضع شده است؛ از این رو،  معتقدم تبریز به عنوان «خاستگاه خط نستعلیق» باید در توسعه و ترویج این هنر، نقش پیشتاز داشته باشد.
استاد کاظم کاظمی و استاد رسول جدیدالاسلام، از پیشکسوتان انجمن خوشنویسان تبریز نیز در این دیدار حضور داشتند.
 


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز