لینک های مرتبط

 
 
 

 
 
  جستجو
 
تاریخ : سه شنبه 6 آذر 1397     |     کد : 5084

پارک ائل گلی تبریز، میزبان سمپوزیوم ورکشاپ نقاشی و عکاسی

پارک ائل گلی تبریز، میزبان سمپوزیوم ورکشاپ نقاشی و عکاسی با حضور نقاشان و عکاسان تبریزی بود.

پارک ائل گلی تبریز، میزبان سمپوزیوم ورکشاپ نقاشی و عکاسی با حضور نقاشان و عکاسان تبریزی بود.
به گزارش روابط سازمان، میکائیل نظری، مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز نیز در این رخداد هنری با قدردانی از همت جمعی هنرمندان در خلق این رویداد ماندگار، خاطر نشان کرد: بدون تردید حضور در بخش‌هایی از شهر که برای مردم از اهمیت و جایگاه تاریخی خاص برخوردار است، می‌تواند به ماندگاری آثار هنری بیفزاید.
وی با بیان اینکه نقاشی از مانوس ترین هنرها، برای عموم مخاطبان است تاکید کرد: هر اندازه زمینه تعامل هنرمندان و شهروندان در بستری دو سویه بیشتر شود، به همان اندازه می توان به اعتلای فرهنگ عمومی و سواد فرهنگی شهروندان امید بست.

فیروز وهابی نژاد بانی و مجری گروه اساتید پیشکسوت و هنرمندان هنرهای تجسمی (همدلان فردای هنر آذربایجان) گفت: تلاش ما بسترسازی برای اشاعه فرهنگ و هنر نقاشی در اماکن عمومی و به تصویر کشیدن طبیعت و تاریخ آذربایجان به دست هنرمندان بومی است.
وی افزود: پیام ما به جامعه امروز این است که هنر یعنی زیبایی و این مقوله خود، بخشی از زندگی مردم است و جامعه متمدن ایرانی باید به آثار هنری عالی و اساتید و هنرمندان احترام بگذارد.
این هنرمند نقاشی اظهار داشت: بر آن هستیم هنر نقاشی را میان مردم ببریم و نشر دهیم.

آثار خروجی این ورکشاپ طی نمایشگاهی از ۱۷ تا ۲۲ آذرماه سال جاری، در گالری هنرمندان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برگزار خواهد شد.
این ورکشاپ با شرکت بیش از 40 هنرمند نقاش و عکاس، برگزار شد و چهره های شاخصی چون، استاد صدق روحی، استاد رضازاد، استاد اصولی، استاد دوزدوزانی، استاد آل یاسین، استاد وجدنیا، استاد کلجاهی، استاد مهدوی و استاد آرمیده در آن حاضر بودند.
این سمپوزیوم، با مشارکت و همراهی سازمان زیبا و منظر شهرداری تبریز،سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز و اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان برگزار شد.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز