لینک های مرتبط

 
 
 

 
 
  جستجو
 
تاریخ : پنجشنبه 12 مهر 1397     |     کد : 5046

با تصویب شورای ارزشیابی هنرمندان،

رضا ناجی، حایز گواهینامه درجه یک هنری شد

بازیگر تبریزی، با تصویب شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران، گواهینامه درجه یک هنری را در رشته بازیگری از آن خود کرد.

به گزارش روابط‌عمومی، شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران، در سیصدوهشتادوچهارمین نشست خود، با استناد به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی،  پس از بررسی آثار رضا ناجی، این هنرمند را حایز گواهینامه درجه یک رشته بازیگری عنوان کرد.
گواهینامه درجه یک هنری، از معیارهای شاخص ارزشیابی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که به عنوان معادل مدرک دکترای هنر شناخته می‌شود. اعطای این گواهینامه،به هنرمندان شاخص، به دلیل حُسن شهرت و فعالیت مستمر و درخشان از جمله سیاستهای دولت در ارزشیابی هنرمندان به شمار می‌رود.
مسعود کیمیایی، ابراهیم حاتمی‌کیا، ناصر تقوایی، مسعود جعفری جوزانی، پوران درخشنده، احمدرضا درویش، کیانوش عیاری، اصغر فرهادی، داریوش مهرجویی، رضا میرکریمی، خسرو شکیبایی، ژاله علو، مجید مجیدی، داوود میرباقری، کمال تبریزی، رضا کیانیان، مهدی هاشمی، داریوش ارجمند، امین تارخ و علیرضا زرین‌دست، از جمله چهره‌های نامدار سینمای کشور هستند که تاکنون به این درجه هنری نایل شده‌اند.
 رضاناجی، بازیگر صاحب‌سبک  سینما و تلویزیون ، در دی‌ماه 1321 در تبریز چشم به جهان گشوده‌است. بچه‌های آسمان، آواز گنجشک‌ها، ترنج، باران و باد در علفزارها، از جمله آثار این هنرمند است. ناجی اولین بازیگر ایرانی دریافت کننده خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد از جشنواره فیلم برلین بوده است.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز