لینک های مرتبط


 
 
 

 
  جستجو
 
تاریخ : شنبه 10 آبان 1393     |     کد : 2040

سوگواران حسینی در «عزاخانه» گردهم می آیند

ویژه نامه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز به مناسبت محر الحرام سال 1436 منتشر می شود.


ویژه نامه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز به مناسبت محر الحرام سال 1436 منتشر می شود.
به گزارش روابط عومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، حسین آذرنیا با اعلام این خبر افزود: «عزاخانه» عنوان نشریه ای است که به مناسبت ماه محرم با مطالبی در خصوص سوگواری این ماه در شهر تبریز از دیرباز تا کنون منتشر شده است.
مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز افزود: در این ویژه نامه مطالب مرتبط با عزاداری تاریخی مردم تبریز در بازار، دسته جات و محلات همچنین تکایا و هیأت های مذهبی منتشر شده است.
وی با اشاره به سابقه تاریخی و مذهبی عزاداری های حسینی در تبریز اظهار امیدواری کرد انتشار نشریه عزاخانه بتواند ذره ای ناچیزدر برابر عظمت بی کران محبان و ارادتمندان اهل بیت به ویژه سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) باشد و با توزیع در مراکز و برنامه های عزاداری محلات مختلف باعث همنوایی با این خیل عظیم شیفتگان اهل بیت (ع) و عاشورائیان باشد.
به گفته وی، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز در راستای رسالت خود مبنی بر ارتقای فرهنگ شهروندی و پاسداشت ارزشها و اعتقادات حقیق مردم دین مدار تبریز اقدام به انتشار این ویژه نامه نموده است.
آذرنیا این ویژه نامه را در بر دارنده محتوایی جامع در خصوص نهضت عاشورا و همچنین جایگاه والای عزاداری و سوگواری برای حضرت اباعبدالله الحسین در میان مردم تبریز دانست و افزود: توجه به سوگواری حقیقی، دوری از انحرافات در این خصوص، سنتهای عزاداری تبریز، زندگینامه مداحان شهید آذربایجان، توجه به ادبیات مرثیه و موارد مشابه را از خصوصیات بارز عزاخانه دانست.
گفتنی است علاوه بر انتشار ویژه نامه عزاخانه، انتشار لوح فشرده شهید محراب حضرت آیت ا... قاضی طباطبایی و توزیع آن در مراسم سالگرد این شهید انقلاب همچنین باز نشر آلبوم صوتی «قانلی شفق» ویژه عزاداری محرم اقدامات دیگر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز در عرض ارادت به حضرت سید الشهدا (ع) و ائمه اطهار علیهم السلام و چهره های شاخص انقلاب می باشند.
مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز
نوشته شده در   شنبه 10 آبان 1393  ساعت  12:21   توسط   مدیر سایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز    تعداد بازدید  1528
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :